Герб Лісковця

Герб Лісковця затверджений 29 грудня 2002 р. рішенням № 35 IV сесії Лісковецької сільської ради.

Герб Лісковця
Деталі
Носій Лісковець
Затверджений 29 грудня 2002

Опис

В основі композиційного вирішення геральдичних елементів герба відображено шість зображувальних елементів, розташованих на фігурно орнаментованій у бойківському стилі площині.

У верхній її частині зображено дерев'яну церкву, яка символізує вічний спалах в душах горян, їх фізичну міць і духовну силу, велич таланту верховинського народу.

Під нею позначена дата заснування села вихідцями з-за Карпатського хребта (перша письмова згадка датується 1470 роком).

У верхній фігурній площині зображені фігури горян. Перша тримає на плечі трембіту — музичний інструмент, найпоширеніший у цьому краї. Друга сокиру, знаряддя праці, завдяки якому з давніх-давен годувались і зігрівались місцеві жителі, лісоруби і землероби.

Символи коня і собаки відображають наявність робочої худоби і верховинців, яким доводилось виконувати важку роботу, оборонятись від звірів, оберігаючи отари.

У ніжній напівовальній площині зображено колесо, як символ одвічного плину життя з елементами трипільського хреста — прадавнього вогнища слов'янської культури. Смерекові гілки в ньому символізують багатство навколишньої природи.

Над колесом зображено китичку лісових горіхів (ліщини) завдяки чому і пішла назва Лісковець. Однак попередня назва Ляховець, говорить про інше: село заснували ляхи-втікачі з Галичини. Саме з цієї причини воно вважається одним із найстаріших в районі.

Фігурні площини з геральдичними елементами — символами поділені між собою фоновою стрічкою основи герба, що відповідаю канонічним законам геральдики.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.