Герб Сокаля

Герб Сока́ля затверджений 17 березня 1999 року сесією Сокальської міської ради.

Герб Сокаля
Деталі
Носій м. Сокаль, Львівська обл.
Затверджений 17 березня 1999
Щит іспанський

Автор А. Гречило.

Опис герба

Щит герба прямокутної форми, з півколом в нижній частині (т. зв. іспанський). На синьому полі зображення золотого сокола із відведеними назад крильми, що стоїть на урізаній срібній балці.

Історія

Герб Сокаля розроблено на підставі герба міста з печаток XVI ст. (найстаріша печатка міста датована 1565 роком). На цьому гербі сокіл сидів на урізаній балці з відведеними назад крилами на ренесансному щиті в супроводі частково збереженого напису: … SOKAL …72. Натомість, на печатці, якою місто користувалося впродовж 15781666 рр., сокола розміщено в овальному бароковому щиті в супроводі напису: • SIGILVM • CIVITATIS • SOKAL • 157873. Цей же герб був на пізніших печатках Сокаля (у документах середини 19 ст. вказано колір поля щита — синій).

Згодом з'явилося зображення міської стіни з трьома вежами, а сокіл опинився у відчинених воротах, як, наприклад, на міському прапорі, який на початку XVIII ст. захопили шведи.

У час після ліквідації Белзького воєводства наводиться такий опис герба: на червоному тлі — мурований срібний замок із трьома вежами та відчиненою золотою брамою, у якій стоїть обернений праворуч срібний сокіл.

У виданому у Відні у 1885 році Гербовнику опис звучить так: «У червоному полі на зеленій основі срібна міська ворітна вежа з трьома вежками і золотими стулками воріт, у відчинених воротах — золотий орел з розправленими крилами».

У кінці XIX ст. робилися спроби перемалювати сокола і на срібного орла. Деякі австрійські геральдисти трактували зображення сокола на гербі міста як срібного орла з давньої державної емблеми Королівства Польського. Г. Г. Штрель, зокрема, зазначав: «Сокаль має у гербі міський мур із трьома вежами, у відчиненій брамі якого орел — герб Польщі». Однак трактування Г. Г. Штреля слід вважати хибним.

У 30-х роках 20 ст. В. Гумовський виконав реконструкцію герба у вигляді сокола на червоному полі.

У сучасних реконструкціях фігури щита зображають і золотими, і срібними.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.