Герб Сосниці
Історичні герби Сосниці
Після запровадження полково-сотенного козацького адміністративного устрою Лівобережної України Сосниця стала сотенним містом Чернігівського полку. Зберігся зразок печатки Сосницької сотенної канцелярії 1747 року з досить оригінальним "промовистим" зображенням сосни з підвішеним на ній вуликом із бджолами, на яку дереться ведмідь. Ця печатка є цікавим взірцем самобутньої міської козацької символіки середини XVIII століття, у якому до "промовистої" емблеми додано також більш конкретизовані елементи[1].
Герб Сосниці (у складі Новгород-Сіверського намісництва) затверджений 4 червня 1782 року: Сосна, на якій золотий вулик і навколо золоті бджоли, а на ону для видобутку меду влазить чорний ведмідь.
Незатверджений проєкт герба Сосниці (1865): У срібному щиті зелена сосна з золотими шишками, на яку влазить чорний ведмідь з червленими очима і язиком, супроводжувана 3 чорними бджолами. У вільній частині герб Чернігівської губернії. Щит увінчаний срібною стенчатой короною і оточений золотим колоссям, з'єднаними Олександрівською стрічкою.
Див. також
- Герб Сосницького району
- Прапор Сосниці
- Сосниця
Джерела
- Желіба І., Желіба О. Історія міських гербів Чернігівщини // Сіверянський літопис. – 1997. - № 3. – С. 38-41.
- Н. Н. Сперансова «Земельные гербы России»
Посилання
Примітки
- Архівована копія. Архів оригіналу за 12 березня 2012. Процитовано 16 січня 2012.