Герман (магістр армії)

Герман (до 505 550) — державний та військовий діяч Візантійської імперії.

Герман
Γερμανός
Герман у почті імператора Юстиніана I
Народився до 505
Бедеріана
Помер 550
біля Сердики
Підданство Візантійська імперія
Національність іллірієць
Титул патрикій
Посада magister militum,
Військове звання генерал
Конфесія християнство
Рід династія Юстиніан
Батько Дорофей
Брати, сестри Boraidesd і Justusd
У шлюбі з Пассара
Матасунта
Діти 2 сини і 1 донька

Життєпис

Син Дорофея. Народився у містечку Бедеріан (область Іллірик, сучасна південна Сербія). Про дату народження та молоді роки вкрай суперечливі відомості (більш-менш відомо, що народився до 505 року). Піднесення кар'єри відбулося, коли його стрийко Юстин 518 року став імператором Візантії. Того ж року отримав титул vir illustris (ясновельможний пане). 519 року призначено на посаду магістра усієї Фракії (фактично стратегом-автократом). Йому також підпорядковувалися загони з Малої Скіфії. Основним завданням було захисти кордони імперії від нападу племені антів.

У 527 році призначається очільником презентальних військ (magister militum praesentalis). У 536 році отримав титул патрикія. Германа було спрямовано до Африки для придушення повстання в армії під проводом Стотци, з чим раніше не впоралися магістри Соломон і Велізарій. Герман вирішив розв'язати питання дипломатичним шляхом. Виступивши з примирної позиції і виплативши заборгованості, він провів розвідку розташування повсталої армії. Навесні 537 року Герман у битві при Скале Ветер розгромив непримиренну частину заколотників на чолі Стотцей. Потім відновив дисципліну, придушивши ще одну змову на чолі з Максиміном. За це призначено екзархом Африки.

Герман у 539 році повернувся до Константинополя. У 540 році на чолі військ рушив проти Персії. Спочатку отаборився в Антіохії. Зважаючи на чисельну перевагу супротивника, не зміг запобігти катастрофічному розграбуванню Антіохії в тому ж році, відступивши до Кілікії. 541 року командування над військами на сході передав Велізарію, а сам повернувся до столиці імперії. тут внаслідок інтриг імператриці Феодори було відсунуто від значущих посад.

У 548 році після смерті імператриці Феодори стає найвпливовішим серед усього почту імператора Юстиніана I. Більшість знаті та чиновників розглядали Германа як спадкоємця трону. У 549 році магістр Артабан планував повалити імператора, звівши на трон Германа, хоча останній не знав про це. Юстин, син Германа, довідався про змову й розповів батькові. Той доповів Леонтію Марцеллу, доместіку (командиру) екскувітів, що призвело до арешти змовників.

У 550 році призначено magister militum для війнни в Італії проти Королівства остготів. Для зміцнення свого становища та привернення на свій бік остготську знать Герман оженився на Матасунті, внучці короля Теодоріха I. Втім, у вересні або на початку жовтня того ж року раптово помер неподалік від Сердики.

Родина

1. Дружина — Пассара. що ймовірно походила з роду Аніціїв.

діти:

  • Юстин (бл. 522—566), військовий діяч, консул 540 року
  • Юстиніан (д/н—582), магістр армії
  • Юстина (527 — після 545)

2. Дружина — Матасунта, донька Флавія Євтарика Цилліки.

Діти:

  • Герман (550/551 — д/н)

Джерела

  • Kallenberg H. Germanus Justinians Vetter, nicht Neffe // Berliner Philologischer Wochenschift. — 1915. — № 35. — P. 991—992.
  • Kazhdan, Alexander Petrovich (1991). The Oxford Dictionary of Byzantium. Nova Iorque e Oxford: Oxford University Press. ISBN 0-19-504652-8
  • Глушанин Е. П. Военная знать ранней Византии. — Барнаул: Алтайское книжное издательство, 1991. — 243 с.
  • Martindale J. R. The Prosopography of the Later Roman Empire. — Cambridge University Press, 1992. — Т. IIIA. — 760 p. — ISBN 0 521 20160 8.
  • J. A. S. Evans: The age of Justinian: the circumstances of imperial power. Routledge, 2000. ISBN 978-0-415-23726-0.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.