Глобальна мережа екопоселень

Глоба́льна мере́жа екопосе́лень — глобальна асоціація людей і співтовариств (екопоселень), які присвячують себе способу життя «з урахуванням майбутніх потреб», живучи так, щоб природні ресурси відновлювалися, використовуючи природозберігаючі технології, даючи природному середовищу більше, ніж забирають. Члени Мережі діляться ідеями та інформацією, передають технології та розвивають культурні та освітні обміни.

Історія

Хільда (Hildur) і Росс Джексон з Данії заснували благодійний фонд Gaia Trust, в 1991 р. Фонд субсидував вивчення Робертом Гілманом і Діаною Гілман громад, що самозабезпечуються, по всьому світу. Звіт «Екопоселення і громади, що самозабезпечуються» був випущений в 1991 році. У звіті зазначалося, що незважаючи на наявність великого числа цікавих проектів екопоселень, тобто людських поселень, функціонування яких не завдає шкоди природі, повноцінного ідеального екопоселення не існувало на той момент.

У 1991 р. фонд Gaia Trust скликає на зустріч в Данії представників від еко-спільнот, щоб обговорити стратегії подальшого розвитку концепції екопоселень. Це приводить до створення Global Ecovillage Network (GEN) — Глобальної мережі екопоселень. В 1994 р. була запущена Інформаційна служба екопоселень. У 1995 р. в містечку Фіндхорн ( Findhorn) (Шотландія) пройшла перша міжнародна конференція членів екопоселень, що отримала назву «Екопоселення і громади, що самозабезпечуються, для XXI століття». У 2001 році GEN отримала статус особливого консультанта при Економічній і Соціальній Раді ( UN-ECOSOC), і стала партнером Інституту ООН з навчання та досліджень (UNITAR).

Мета

Метою GEN є «надання підтримки і заохочення розвитку природозбережних і таких, що самозабезпечуються, поселень по всьому світу».

Члени руху

Мережа включає в себе кілька типів екопоселень:

Регіональні відділення

В світі

Офіси та волонтери GEN є в кожному з трьох т. зв. Регіонів:

В Україні

В Україні розвивається мережа екопоселень. Існують такі поселення, як Ромашки, Долина Джерел , та інші

Див. також

Ресурси Інтернету

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.