Глюкуронілтрансфераза

УДФ-Глюкуронілтрансфер́́аза (уридин-5-дифосфат глюкуронілтрансфераза, УДФ-ГТ) — назва ферменту, який каталізує процес глюкуронування .

Він знаходиться в мембранах ендоплазматичного ретикулума гепатоцитів та деяких інших органах. Цей фермент дуже важливий для деактивації і виведення з організму білірубіну, тироксину, естрогенів, андрогенів, наркотиків, багатьох медикаментів, токсинів та ін. Особливо великої кількості ферменту УДФ-ГТ1-A1 людина потребує при розпаді порфіринів. Рідкісна мутація гену-УДФ-ГТ1-A1, яка призводить до (майже) повного дефекту ферменту спричиняє дуже важко перебігаючу форму цього захворювання синдром Криглера-Найяра.

УДФ-глюкуронілтрансфераза відноситься до УДФ-глікозилтрансфераз, ферментів, що переносять глікозильні групи з УДФ-молекул на інші маленькі гідрофобні молекули. При цьому утворюються відносно індиферентні глюкуруніди, добре розчинні у воді сполуки, що можуть виділятися в кишечник з жовчю.

Ці ферменти присутні і у вірусів, бактерій, рослин і тварин, де вони є важливою складовою обміну речовин.[1]

Ізоформи ферменту в людини

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.