Гноєрозкидач

Гноєрозкидач сільськогосподарська машина для розподілу органічних добрив на полях і в садах, що забезпечує перемелення та рівномірне розбризкування гною.

Причіпний гноєрозкидач
Самохідний гноєрозкидач

Конструктивно найчастіше є одно- або двохосьовим тракторним причепом, обладнаним в задній частині ротаційним механізмом для подрібнення і розсіювання гною, керованим з кабіни водія-тракториста[1]. Крім причіпних машин, в країнах Західної Європи та Північної Америки поширення набувають самохідні гноєрозкидачі на базі спеціальних важких триколісних самохідних тракторних шасі високої прохідності[2]. Аналогічні машини розроблялися в 1980-х роках і в СРСР, але в серію не пішли з економічних причин[3].

Серед гноєрозкидачів окремо виділяють так звані жижерозкидачі, що мають аналогічне призначення, але принципово інші за конструкцією і призначені для розподілу рідких органічних добрив[4][1].

Перший серійний автоматизований гноєрозкидач відносять до 1875 року, коли канадський інженер Джозеф Кемп з Ватерлоо створив спеціалізований кінний причіп, для випуску якого було побудовано кілька заводів в США, що в 1906 році продані корпорації «International Harvester»[5][6][7].

Примітки

  1. Сельскохозяйственный энциклопедический словарь / Гл. ред. В. К. Месяц. — Советская энциклопедия, 1989. — С. 297. — 100000 прим.
  2. Trike (нід.). Nedtrac. Архів оригіналу за 2 вересня 2012. Процитовано 6 листопада 2011.
  3. Владимир Чехута. Самосвал, который не ждёт хорошей погоды // Автотрак : журнал. — 2006.   5.
  4. Большая советская энциклопедия : [в 30 т.] / гл. ред. А. М. Прохоров. — 3-е изд. — М. : Советская энциклопедия, 1969—1978. (рос.)
  5. Encyclopedia of American farm implements & antiques
  6. History of Black Hawk County, Iowa, and its people
  7. The International harvester co

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.