Грабарка (гора)

Свята Гора Грабарка (пол. Grabarka), відома також як Гора Хрестів — гора, розташована поруч з однойменним селом у Підляському воєводстві. Найважливіше місце паломництва православних християн у Польщі[1].

Свята Гора Грабарка
52°25′00″ пн. ш. 23°00′21″ сх. д.
Тип споруди Orthodox monastery‎d
Розташування  Польща, Грабарка
Початок будівництва 1978
Належність Православ'я
Стан культурна спадщина Польщіd
Вебсайт grabarka.pl
Грабарка (гора) (Польща)
 Грабарка у Вікісховищі

Історія

В історичних документах перша згадка Гори Грабарка, щоправда, під іншою назвою, відноситься до 1710 року. За переказами, під час лютого мору хворі зцілювались водою з її святого джерела. Крім того, одному з місцевих жителів сталося одкровення, яке підказало піднятися на Грабарку хресним ходом і, провівши службу, встановити там принесені хрести. Так і зробили, після чого епідемія пішла на спад. До кінця року, в знак вдячності, на горі поставили каплицю.

Гора Грабарка знаходиться в Мельницькій пущі, недалеко від міста Сім'ятичі, поруч з селом Грабарка, від якого і отримала назву. являє собою лісистий, доволі просторий пагорб.

У підніжжя пагорба, ще до воріт, знаходиться старовинне джерело. Відразу за воротами на самий верх ведуть широкі сходи. На вершині, в сосновому лісі, ніби «пророслому» хрестами, стоїть невеликий дерев'яний Храм Преображення Господнього. У 1947 році на горі заснований православний Марфо-Маріїнський жіночий монастир. З того часу з'явилась офіційна назва: Свята Гора Грабарка, а інколи Музей Молитви.

Поруч з монастирем, біля вершини Святої Гори, знаходиться православне кладовище.

Див. також

Примітки

  1. Яна Стемпнєвич (19.08.2014). Свято Преображення Господнього на Горі Хрестів. polradio.pl. Polskie Radio S.A. Процитовано 20.08.2014.

Джерела

  • Grabarka. Monaster na świętej górze. — Białystok: Fundacja im. księcia Konstantiego Ostrogskiego, 2007, −127 с. ISBN 978-83-917747-0-0 (пол.)
  • J. Maroszek, Grabarka. Początki sanktuarium w świetle nieznanych źródeł, „Gryfita” 1997, nr 1(13) (пол.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.