Гуменюк Ігор Володимирович

І́гор Володи́мирович Гуменю́к (псевдо Дубе́нко) — боєць добровольчого батальйону «Січ», звинувачений у вбивстві правоохоронців біля будівлі Верховної Ради під час заворушень 31 серпня 2015 року.

Гуменюк Ігор Володимирович
Прізвисько Дубенко
Народження
Жабинці, Чемеровецький район, Хмельницька область, Україна
Країна  Україна
Приналежність  МВС України
Вид збройних сил Батальйони ПСМОП МВС
Роки служби 2014-2015
Член Сокіл
Звання  Рядовий
Формування Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Січ»
Війни / битви

Життєпис

Ігор Гуменюк родом із Кам'янця-Подільського. До подій Євромайдану, у яких брав активну участь, був студентом. Після Майдану став добровольцем батальйону «Січ» (офіційно — рядовим міліції). Служив у Кураховому та Пісках, неподалік Донецького аеропорту. Знайомі учасники добровольчих батальйонів характеризують його як «сміливого бійця»[1].

Ігор Гуменюк очолював Кам'янець-Подільський осередок ВГО «Сокіл», організації, що стоїть на засадах «українського соціал-націоналізму»[2][3]. Також Гуменюк був активістом ВО «Свобода», хоча офіційно до членів партії не належить[1][4].

Справа щодо участі у сутичках 31 серпня 2015 року

31 серпня 2015 року, під час голосування у Верховній Раді за зміни до Конституції України щодо децентралізації, брав участь у мітингу проти цих змін[1][5].

Після голосування почалися сутички протестувальників із правоохоронцями. В ході протистоянь стався вибух бойової гранати, в результаті чого було поранено десятки осіб, трьох із них — смертельно. Усі загиблі служили у Національній гвардії України за призовом[1].

Того ж дня було затримано Ігоря Гуменюка[5]. За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, при затриманому була чека від гранати РГО та ще одна граната[6]. Журналісти «Радіо Свобода» також опублікували відео, на якому з двох ракурсів зафіксовано людину, яка кинула гранату у бік силовиків. Зовнішній вигляд особи збігається з виглядом затриманого Ігоря Гуменюка за низкою ознак: низький зріст, чорна футболка, чорні шорти з характерними помаранчевими стрічками по боках[5][7].

Для розслідування злочину було створено спільну слідчо-оперативну групу разом із МВС, СБУ та Генеральною прокуратурою[8]. Ігорю Гуменюку інкримінуються чотири статті Кримінального кодексу України, які передбачають довічне ув'язнення[5][7][9]:

  • ст. 348 «Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця»;
  • ст. 345 «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу»;
  • ст. 293 «Групове порушення громадського порядку»;
  • ст. 294 «Масові заворушення».

Адвокат Ігоря Гуменюка Сидір Кізін заявив журналістам, що його підзахисний не визнає своєї провини, і доказів його вини у справі немає. Зокрема у справі не йдеться про вилучення жодних вибухових пристроїв[1][5]. Іншим захисником Гуменюка у суді стане Олександр Свиридовський. Обидва адвокати — члени ВО «Свобода»[10].

Примітки

  1. Жанна Безп'ятчук. Що відомо про Ігоря Гуменюка? // Радіо Свобода, 01.09.2015.
  2. Дмитро Снєгирьов. Про Ігоря Гуменюка, бійця батальйону «Січ»,який сьогодні кинув гранату під ВРУ // Espreso.tv, 01.09.2015.
  3. Хто такий Ігор Гуменюк, який здійснив кривавий теракт під Радою // Depo.ua, 01.09.2015.
  4. Затриманий гранатоментник під ВР Ігор Гуменюк виявився з Кам’янця-Подільського // Незалежний громадський портал, 31.08.2015.
  5. Ігор Гуменюк не визнає себе винним і заперечує вилучення гранат — адвокат // Громадьске Телебачення, 01.09.2015.
  6. Гранату кинув «свободівець» із батальйону «Січ» — Аваков // Українська правда, 31.08.2015.
  7. Радіо Свобода зафіксувало на відео людину, яка кидає гранату під Радою — зйомка МВС підтверджує це // Радіо Свобода, 31.08.2015.
  8. До кримінальної відповідальності мають бути притягнені організатори, замовники і виконавці терористичного акту й антиукраїнської провокації біля ВР, — Арсеній Яценюк // Урядовий портал, 02.09.2015.
  9. Яценюк наполягає, що статті, за якими підозрюють Гуменюка, передбачають довічне ув'язнення // nv.ua, 02.09.2015.
  10. Адвокатами підозрюваного в теракті під Радою стали «свободівці». Кажуть, що на Гуменюка тиснули Архівовано 7 вересня 2015 у Wayback Machine. // NEWSru.ua, 02.09.2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.