Гідравлічні ножиці
Гідравлічні різаки (ножиці) призначені для руйнування та розрізання металевих конструкцій, стрижнів, хомутів, болтів, гайок різного профілю в умовах, коли неприпустиме використання іншого ріжучого інструменту. Найчастіше їх використовують під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт. Залежно від покладених на різаки завдань та від конструктивних рішень заводів-виробників вони мають різну конструкцію, проте, як правило, різак складається з гідроприводу та ріжучого вузла. Корпус різака закритий захисним кожухом, до якого кріпиться ручка.
До складу гідроприводу входять: гідроциліндр з вухом на кінці штоку, керуючий клапан, напірний та зворотний шланги.
Ріжучий вузол складається з двох важелів та щоки, шарнірно з'єднаних між собою. На вільних кінцях важелів установлюються ріжучі губки.
Загальна будова гідравлічного різака:
1 — рукоятка;
2 — напірний шланг;
3 — зворотний шланг;
4 — керуючий клапан;
5 — гідроциліндр приводу;
6 — переносна ручка;
7 — захисний кожух;
8 — щока;
9 — важіль;
10 — ріжучі губки.
Джерела
1. Конспект лекцій з дисципліни «Пожежна та аварійно-рятувальна техніка» кафедри «Пожежної та аварійно-рятувальної техніки» Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. [Електронний ресурс]. — Доступний з https://web.archive.org/web/20140201212906/http://ubgd.lviv.ua/moodle/course/category.php?id=14
2. Ренкас А. Г. Сичевський М. І. Придатко О. В. Гідравлічне аварійно-рятувальне обладнання: Навчальний посібник. — Львів: Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2008. — 180 с.