Гідроклапан

Гідроклапан (рос. гидроклапан; англ. hydraulic valve; нім. Hydroventil n) гідроапарат, призначений для регулювання параметрів потоку рідини в якому розміри робочого прохідного перерізу змінюються від дії потоку робочого середовища, що проходить через нього.

Різновиди за призначенням

Гідроклапани керування тиском

Розрізняють гідроклапани клапани регулятори тиску і клапани перемикання тиску. Перші з них здійснюють регулювання тиску в потоці рідини, а другі - пропускають або зупиняють потік рідини при досягненні параметрами потоку (тиску, різниці тиску і т. д.) заданих налаштуваннями клапана значень.

Гідроклапани регулятори тиску

ГІДРОКЛАПАН (ПНЕВМОКЛАПАН) ЗАПОБІЖНИЙ, (рос. предохранительный гидроклапан (предохранительный пневмоклапан); англ. safety hydraulic (pneumatic) valve; нім. hydraulisches Druckluft- Sicherheitsventil n) — напірний гідроклапан (пневмоклапан), призначений для убезпечення гідроприводу (пневмоприводу) від надмірного тиску відносно встановленого.

ГІДРОКЛАПАН (ПНЕВМОКЛАПАН) РЕДУКЦІЙНИЙ — клапан, що при значений для редукування (зниження) тиску, що подається на його вхід, до заданого нижчого значення тиску на виході клапана.

ГІДРОКЛАПАН ПЕРЕЛИВНИЙ — клапан регулятор тиску, що підтримує тиск на вході у клапан на заданому рівні, є нормально відкритим і через нього здійснюється постійний злив частини потоку робочої рідини.

Гідроклапани перемикання тиску

ГІДРОКЛАПАН ПОСЛІДОВНОСТІ — пропускає потік рідини у тому випадку, якщо або тиск на вході в клапан, який тиск у деякому сторонньому потоці досягає певного значення.

ГІДРОКЛАПАН ВИТРИМКИ ЧАСУ — призначений для пропускання чи зупинки потоку рідини через заданий проміжок часу.

РОЗВАНТАЖУВАЛЬНИЙ ГІДРОКЛАПАН — головним чином використовуються у гідросистемах з гідроакумуляторами. Розвантажувальні клапани, відомі також як клапани зарядки гідроакумуляторів. Їх основним завданням є розвантаження насоса від тиску після того, як акумулятор повністю заряджений.

Гідроклапани керування витратою

Розрізняють гідроклапани клапани регулювання витрати і клапани перемикання потоку. Перші з них здійснюють регулювання величини витрати у потоці рідини, а другі - перемикають чи зупиняють потік рідини за певних умов чи керуючих впливів.

Гідроклапани регулювання витрати

РЕГУЛЯТОР ВИТРАТИ — застосовуються для підтримки постійності встановленої витрати незалежно від зміни тиску.

Гідроклапани перемикання потоку

ГІДРОКЛАПАН (ПНЕВМОКЛАПАН) ЗВОРОТНИЙ, (рос. обратный гидроклапан (обратный пневмоклапан); англ. check valve; non-return valve; нім. Rückschlagventil, Rückschlagklappe) — спрямівний гідроапарат (пневмоапарат), призначений для перепускання робочого середовища тільки в одному напрямку та запирання у зворотному напрямку.

ГІДРАВЛІЧНИЙ РОЗПОДІЛЬНИК — гідроапарат (пневмоапарат), призначений для зміни напрямку потоку робочої рідини (газу) у двох чи більше лініях залежно від зовнішньої керуючої дії.

ГІДРОЗАМОК — керований зворотний клапан; застосовується в системах гідроприводу для запирання рідини в робочій порожнині силових гідродвигунів.

Галерея

Різновиди за конструктивними ознаками

Гідроклапани бувають наступних конструктивних виконань:

  • залежно від виду ущільнення запірного елементу: золотникового або сідельного;
  • залежно від типу керування: прямої або непрямої дії.
  • залежно від способу монтажу: різьбового монтажу, стикового монтажу, модульного монтажу, вкрутного монтажу, вставного монтажу.

Література

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А  К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
  • Гідроприводи та гідропневмоавтоматика: Підручник /В. О. Федорець, М. Н. Педченко, В. Б. Струтинський та ін. За ред. В. О. Федорця. — К:Вища школа,— 1995.- 463 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.