Гіпотермія

Гіпотермі́я (грец. ὑπο — під-, грец. θέρμη — тепло; 1886, переохолодження) — патологічний стан організму, при якому температура тіла падає нижче необхідної для підтримки нормального обміну речовин і функцій організму. У випадку переохолодження людини ця температура становить +35,0 °C (+95,0 °F) та нижче. У теплокровних тварин, у тому числі, людини, температура тіла підтримується приблизно на постійному рівні завдяки біологічному гомеостазу. Але, під впливом холоду, внутрішні механізми організму можуть виявитися не в змозі поповнювати втрати тепла.

Гіпотермія
Спеціальність реаніматологія
Ведення серцево-легенева реанімація і внутрішньовенне заміщення рідиниd
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-11 NF02
МКХ-10 T68
DiseasesDB 6542
eMedicine med/1144
MeSH D007035
 Hypothermia у Вікісховищі

При гіпотермії швидкість обміну речовин в організмі знижується, що призводить до зменшення потреби в кисні. Ця обставина використовується в медичній практиці, коли застосовують штучну місцеву або загальну гіпотермію. До місцевої гіпотермії вдаються для лікування кровотеч, травм і запалень. Загальну гіпотермію організму застосовують при операціях на серці, при лікуванні черепно-мозкової травми, внутрішньочерепних крововиливах.[1]

Див. також

Примітки

  1. Стан гіпотермії є протилежністю гіпертермії, яка призводить до теплового удару
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.