Medical Subject Headings

Medical Subject Headings, або MeSH (укр. Медичні предметні рубрики) — тезаурус, контрольований словник предметних рубрик (база даних термінів), який використовується для індексування, каталогізації та пошуку інформації в галузі біології, медицини, охорони здоров'я та суміжних науках. Заснований та оновлюється Національною Бібліотекою Медицини США, Національного Інституту Здоров'я США. Мова оригіналу: англійська. Існують національні версії MeSH іншими мовами.

Medical Subject Headings логотип
Скріншот сайту MeSH

Станом на 2021 рік база даних MeSH містила понад 28 000 головних рубрик (дескрипторів) із понад 90 000 термінів введення, а також понад понад 240 000 додаткових термінів для полегшення пошуку (концептуальних записів).[1] .

MeSH доступний для перегляду та завантаження через інтернет[2]; друкована версія виходила до 2007 р. Також доступний відкритий MESH API[3] та редактор SPARQL запитів[4] MeSH RDF Technical Documentation

Однією із найвідоміших медичних баз, де використовують MeSH, є MEDLINE[5].

В Українській Вікіпедії використовуються прямі посилання на MeSH у статтях, що описують захворювання у Шаблоні: Хвороба.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.