Гіппенрейтер Юлія Борисівна

Юлія Борисівна Гіппенрейтер (нар. 25 березня 1930, Москва) — російський психолог, педагог і популяризатор науки. Станом на 2010 була професором кафедри загальної психології факультету психології МГУ ім. М. В. Ломоносова.

Гіппенрейтер Юлія Борисівна
Народилася 25 березня 1930(1930-03-25) (91 рік)
Москва, СРСР
Країна  Росія
Діяльність психологиня
Alma mater філософський факультет МДУd
Галузь психологія
Заклад Московський державний університет імені М. В. Ломоносова
Звання професор
Ступінь доктор психологічних наук
Науковий керівник Леонтьєв Олексій Миколайович

 Гіппенрейтер Юлія Борисівна у Вікісховищі

Освіта і наукові ступені і звання

  • 1953 — закінчила відділення психології філософського факультету МДУ.
  • 1975 — отримала ступінь доктора психологічних наук,
  • 1978 — звання професора психології.

Родина

Одружувалася двічі. Перший чоловік — її двоюрідний брат, Вадим Євгенович Гіппенрейтер, другий — математик Олексій Миколайович Рудаков. Має трьох дітей. Дві старші дочки — від першого шлюбу, третя дитина — від другого.

Роботи

Кандидатська дисертація Юлії Борисівни (науковий керівник Леонтьєв Олексій Миколайович), захищена в 1961, пропонує і апробує новий метод вимірювання ступеня розвитку звуковисотного слуху, що є основою музичного слуху людини, показує, що в ускладнених умовах оцінки висоти звуків різного тембру значну допомогу надає вокалізація (зовнішня і внутрішня) і навчання їй. Робота дозволила обґрунтувати припущення про те, що освоєння дитиною тембрової мови може гальмувати розвиток музичного слуху, з чого випливає, що необхідно звертати спеціальну увагу на розвиток музичного слуху дитини в період освоєння нею мови (у віці 1-2 років).

У роботі «Про рух людського ока», вивчені та описані різноманітні види руху очей в контексті людської діяльності, описані залежності їх характеристик від завдань, до яких вони включені.

Підручник Юлії Борисівни «Введення в загальну психологію» є одним з основних навчальних посібників з курсу психології.

Публікації

Опублікувала більше 75 наукових робіт.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.