Гірничопідготовчі роботи

Гірничопідгото́вчі робо́ти (рос.горно-подготовительные работы, англ. development operations) — гірничі роботи, що проводяться з метою підготовки родовища або його частини для видобування корисних копалин.

Гірничопідготовчі роботи — комплекс гірничо-будівельних робіт, метою яких є своєчасне відтворення фронту очисної виїмки (розробки) корисних копалин на шахтах і кар'єрах, захист від гірничодинамічних проявів (викидів вугілля, породи і газу, гірничих ударів і т. д.) і дорозвідка запасів корисних копалин, які готуються до розробки.

Завдання робіт

Гірничопідготовчі роботи проводяться з метою підготовки до розробки розкритої частини родовища.

Види робіт

До гірничопідготовчих робіт належать:

  • розкривні роботи (крім гірничо-капітальних),
  • роботи з планування денної поверхні,
  • проведення в'їзних траншей, призначених для підготовки запасів на розміщених нижче горизонтах,
  • роботи з проведення розкривних та розрізних траншей,
  • роботи з розміщення розкривних порід і пустих порід, що виникли від збагачення, та некондиційної мінеральної сировини у відвалах кар'єрів.


  • При в і д к р и т і й р о з р о б ц і Г.-п.р. включають проведення експлуатаційних траншей.
  • При п і д з е м н і й р о з р о б ц і корисних копалин для вугільних пластів будь-якої потужності з кутами падіння до 10о передбачено погоризонтний спосіб підготовки. На пластах з кутами падіння 11-18о, а також горизонтальних зі складною конфігурацією шахтного поля — панельний спосіб.

Для похилих тонких, середньої потужності і потужних пластів з кутами падіння 18-35о передбачено поверховий спосіб підготовки, без розділення або з розділенням поверху на підповерхи. При розробці потужних пластів панельні, головні і поверхові виробки проводяться по вмісних породах. Рудні тіла, що залягають під кутом 15-20о, готують звичайно панельним способом, а під кутом більше 15-20о — поверховим.



Див. також

Гірничо-капітальні роботи,

Розробка родовищ

Джерело

Положення про проектування гірничодобувних підприємств України та визначення запасів корисних копалин за ступенем підготовленості до видобування.

Література


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.