Гістотрофія
Гістотрофія — це форма матротрофії (екстраембріональне харчування), при якій ембріон під час свого розвитку отримує додаткове харчування від своєї матері у формі гістотрофа — маткових виділень (або «внутрішньоматкове молоко»). Характерний для деяких живородних акул і скатів. Це один з основних способів відтворення у підкласу пластинозябрових поряд з яйцеживородінням, при якому ембріон живиться виключно за рахунок жовтка і оофагії (ембріон живиться недорозвиненими яйцями).
Існує два види гістотрофії:
- Слизова або обмежена гістотрофія — ембріон, що розвивається, заковтує матковий слиз або гістотроф, однак основним джерелом енергії служить жовтковий мішок. Така форма гістотрофії зустрічається у катраноподібних (Squaliformes) і електричних скатів (Torpediniformes).
- Жирова гістотрофія — ембріон розвивається за рахунок збагаченого білками та ліпідами гістотрофа, який він отримує через спеціалізовані ниткоподібні структури, звані трофонеми, що проникають через бризкальце зародка у його травний тракт. Таке харчування, що забезпечується збагаченим гістотрофом, дозволяє збільшити масу зародка на кілька порядків до часу його народження, набагато більше, ніж при слизовій гістотрофії. Така форма гістотрофії зустрічається у орлякоподібних (Myliobatiformes).
Примітки
- Cole, K.S. (2010). Reproduction and Sexuality in Marine Fishes: Patterns and Processes. University of California Press. с. 8–9. ISBN 0-520-26433-9.
- Hamlett, W.C., ред. (2005). Reproductive Biology and Phylogeny of Chondrichthyes: Sharks, Batoids and Chimaeras. Science Publishers. с. 46–47. ISBN 1-57808-314-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.