Даниленко Валентина Петрівна

Валентина Петрівна Даниленко (нар. 13 січня 1957(19570113), с. Карапиші Миронівського району Київської обл.) — фахівець у галузі тваринництва, почесний член НААН України, кандидат сільськогосподарських наук, професор, генераль­ний директор СТОВ «Агросвіт»

Даниленко Валентина Петрівна
Народилася 13 січня 1957(1957-01-13) (65 років)
с. Карапиші Миронівського району Київської обл.
Країна  СРСР Україна
Діяльність науковиця
Alma mater Білоцерківський національний аграрний університет
Галузь тваринництво
Звання професор
Ступінь кандидат сільськогосподарських наук
У шлюбі з Даниленко Анатолій Степанович
Нагороди
Заслужений працівник сільського господарства України
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Шаблон:Орден Святого Миколи Чудотворця III

Життєпис

Закінчила Київське медичне училище та економічний факультет Білоцерківського державного аграрного університету, отримавши кваліфікацію менеджера-економіста. Працювала медсестрою в Олександрівському ФАПі, у Миронівській ЦРЛ та в Карапишівській дільничній лікарні.

З 1986 по 1998 рік – помічник голови ЗАТ «Карапиші», у 1998 році обрана його головою. З 2000 року – голова, а з 2001 — генеральний директор СТОВ «Агросвіт».

Депутат Київської обласної ради ІV та VI скликань, депутат Миронівської районної ради V скликання, з серпня 2010 року — член колегії Миронівської райдержадміністрації, член виконавчого комітету Карапишівської сільської ради.

Наукова діяльність

У 2007 році в Інституті розведення і генетики тварин УААН захистила дисертацію на тему: «Науково-практичне обґрунтуван­ня методів формування високопродуктивного стада молочної худо­би», здобувши науковий ступінь кандидата сільськогосподарських наук. Науковою новизною стали всебічно вивчені гено- та паратипові фактори, що впливають на молоч­ну продуктивність, відтворну і адаптаційну здатність, технологічні й екстер'єрні особливості тварин української чорно-рябої молочної та голштинської порід за формування високопродуктивного і рентабельного стада. Вперше досліджено ефективність вирощування ремонтного молодняку за умов використання автоматизованого випоювання телятам молока та частоту форм успадкування племінної цінності за надоєм корів досліджуваних порід.

У тому ж 2007 році обрана почесним членом УААН (відділення зоотехнії).

Опублікувала 10 наукових праць у 6-ти фахових виданнях. Відома серед ділових та наукових кіл як практик по впровадженню в сільськогосподарському виробництві кращих світових та вітчизняних технологій у галузях тваринництва та рослинництва.

Відзнаки та нагороди

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.