Дахедж – Уран – Дабхол

Дахедж — Уран — Дабхол — газопровід уздовж західного узбережжя Індії в штатах Гуджарат та Махараштра.

В 2004 році у штаті Гуджарат в районі Дахедж ввели в експлуатацію перший індійський термінал для імпорту зрідженого газу. Його продукція в основному призначалась для наповнення спрямованої у північні штати системи Дахедж — Дадрі, проте також вирішили забезпечити можливість поставок у південному напрямку. Для цього в 2007 році запустили газопровід Дахедж — Уран (на околиці Мумбаї) — Дабхол, що в кінцевій точці маршруту постачав паливо для теплоелектростанції Дабхол. Останню спорудили в 1999 році для роботи на нафтопродуктах, проте зі зростанням цін на паливо вона була виведена з експлуатації.

Довжина основної ділянки газопроводу складає 576 км, діаметр труб — 750 мм.[1] З урахуванням відгалужень загальна довжина системи станом на середину 2010-х років становила 815 км. Максимальна пропускна здатність — до 7,3 млрд.м3 на рік.[2]

Окрім терміналу в Дахедж до газопроводу може постачатись ресурс із терміналу Хазіра (дещо південніше Дахедж).[3]

Також можна відзначити, що з 2013 року в кінцевій точці маршруту працює імпортний термінал ЗПГ Дабхол та споруджено газопровід у південному напрямку Дабхол – Бенгалуру (і планується спорудження трубопроводу Дабхол — Мангалуру), так що в підсумку система Дахедж — Дабхол повинна стати однією з ланок суцільного газотранспортного маршруту уздовж західного узбережжя Індії, який з'єднає численні імпортні термінали. 

Примітки

  1. Reporter, B. S. (8 травня 2007). Dahej-Panvel gas line stage-I on stream commissioned. Business Standard India. Процитовано 17 березня 2017.
  2. National Gas Pipeline Authority. pib.nic.in. Процитовано 17 березня 2017.
  3. Hazira LNG Terminal. Hydrocarbons Technology. Процитовано 17 березня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.