Дахедж – Уран – Дабхол
Дахедж — Уран — Дабхол — газопровід уздовж західного узбережжя Індії в штатах Гуджарат та Махараштра.
В 2004 році у штаті Гуджарат в районі Дахедж ввели в експлуатацію перший індійський термінал для імпорту зрідженого газу. Його продукція в основному призначалась для наповнення спрямованої у північні штати системи Дахедж — Дадрі, проте також вирішили забезпечити можливість поставок у південному напрямку. Для цього в 2007 році запустили газопровід Дахедж — Уран (на околиці Мумбаї) — Дабхол, що в кінцевій точці маршруту постачав паливо для теплоелектростанції Дабхол. Останню спорудили в 1999 році для роботи на нафтопродуктах, проте зі зростанням цін на паливо вона була виведена з експлуатації.
Довжина основної ділянки газопроводу складає 576 км, діаметр труб — 750 мм.[1] З урахуванням відгалужень загальна довжина системи станом на середину 2010-х років становила 815 км. Максимальна пропускна здатність — до 7,3 млрд.м3 на рік.[2]
Окрім терміналу в Дахедж до газопроводу може постачатись ресурс із терміналу Хазіра (дещо південніше Дахедж).[3]
Також можна відзначити, що з 2013 року в кінцевій точці маршруту працює імпортний термінал ЗПГ Дабхол та споруджено газопровід у південному напрямку Дабхол – Бенгалуру (і планується спорудження трубопроводу Дабхол — Мангалуру), так що в підсумку система Дахедж — Дабхол повинна стати однією з ланок суцільного газотранспортного маршруту уздовж західного узбережжя Індії, який з'єднає численні імпортні термінали.
Примітки
- Reporter, B. S. (8 травня 2007). Dahej-Panvel gas line stage-I on stream commissioned. Business Standard India. Процитовано 17 березня 2017.
- National Gas Pipeline Authority. pib.nic.in. Процитовано 17 березня 2017.
- Hazira LNG Terminal. Hydrocarbons Technology. Процитовано 17 березня 2017.