Термінал ЗПГ Хазіра

Термінал ЗПГ Хазіра — інфраструктурний об‘єкт для прийому та регазифікації зрідженого природного газу, розташований на західному узбережжі Індії у штаті Гуджарат.

На початку 21 століття в Індії виникла тенденція до дефіциту природного газу. З метою покриття останнього розпочали спорудження терміналів для імпорту ЗПГ. Хазіра ЗПГ став другим об'єктом такого роду, введеним в експлуатацію через рік після запуску першого проекту в Дахедж. Розташування об'єкту на східному узбережжі Камбейської затоки було обумовлено перш за все доступом до газогонів, які забезпечують подальше транспортування блакитного палива. Перш за все мова йде про найбільшу газопровідну систему Індії Хазіра – Віджайпур – Джагдішпур, яка постачає ресурс споживачам у штатах Гуджарат, Мадх'я-Прадеш, Уттар-Прадеш та Раджастхан, а також сполучена з системою Дахедж – Віджайпур – Дадрі, котра додатково дає доступ до району Делі та штатів Хар'яна і Пенджаб. Крім того, повз Хазіру проходять прокладені уздовж західного узбережжя газопроводи Дахедж — Уран (прокладений для поставок у південному напрямку) та Уран — Бхаруч (споруджувався для подачі блакитного палива у північному напрямку).

Будівництво терміналу Хазіра розпочалось у 2001 році в районі Сурат, у 120 км на північ від Мумбаї. Перша черга стала до ладу в 2005-му, ще через рік друга. Загальна потужність терміналу при цьому склала 5 млн.т ЗПГ на рік (7 млрд.м3). Для зберігання ЗПГ встановили два резервуари об'ємом по 160000 м3.

Розвантаження газових танкерів забезпечує пірс довжиною 1,5 км, який може обслуговувати судна з вантажоємністю до 145000 м3. Термінал знаходиться в порту Хазіра, що також здійснює перевалку інших вантажів та має захищену гавань для суден з осадкою до 11,5 метрів.

До зовнішньої газотранспортної мережі термінал приєднується через трубопровід довжиною 17 км, який сполучає його з газовим хабом Мора.

На відміну від проекту Дахедж, которий розвивали місцеві компанії, власниками терміналу Хазіра є міжнародні нафтогазові гіганти Shell (74 %) та Total (26 %).[1]

Враховуючи зростаючий попит на газ в Індії, на 2017 рік заплановано збільшення потужності терміналу до 7,5 млн.т на рік.[2]

Примітки

  1. Hazira LNG Terminal. Hydrocarbons Technology. Процитовано 14 лютого 2017.
  2. Editorial, Reuters. Shell to raise Hazira LNG plant capacity by 50 percent in 2016/17. Reuters India (en-IN). Процитовано 14 лютого 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.