Девон (острів)

Дево́н (англ. Devon Island) один із островів Паррі з групи островів Королеви Єлизавети Канадського Арктичного архіпелагу, що знаходиться у водах Північного Льодовитого океану. Адміністративно належить до території Нунавут Канади.

Острів Девон
англ. Devon Island
Арктичні рівнини острова Девон

Карта
Розташування острова
Розташування острова
Географія
75°00′ пн. ш. 88°00′ зх. д.
Континент Північна Америка
Місцерозташування Північний Льодовитий океан
Канадський Арктичний архіпелаг
Акваторія Море Баффіна
Група островів Канадський Арктичний архіпелаг
Площа 55 247  км² 
Довжина 524 км
Найвища точка 1920 м
Країна
 Канада
Регіон Нунавут
Адм. одиниця Нунавут
Населення відсутнє (2014)
Острів Девон
Острів Девон (Канада)

 Девон у Вікісховищі

Географія

За площею в 55247 км² острів є 6-им за розмірами в Канаді та 27-им у світі.

Найвища точка острова — гора Девон-Айс-Кап висотою 1 920 м над рівнем моря.

Острів належить до зони арктичних пустель і незаселений.

Через свої значні розміри острів має окремі частини, які відрізняються своєю природою. Так, Девон має неправильну форму і складається з трьох частин, які суттєво відрізняються між собою. Більша частина розташована у широтному напрямку і має довжину 368 км при ширині від 103 км у центрі до 150 км на сході та 130 км на заході. Береги тут дуже порізані затоками-фіордами. На північний захід від основної частини простягається друга частина, яка виконує роль своєрідного «перешийку» і з'єднує усі частини острова. Довжина цієї частини становить 120 км, а ширина від 35 км до 60 км. Західний берег тут слабко порізаний, але східний має багато заток-фіордів та півостровів. Ще далі на північний захід перешийок переходить у третю частину з розмірами 100х70 км. У місці їхнього з'єднання виділяється справжній перешийок, де ширина зменшується до 20 км. Береги тут слабо порізані фіордами, але виділяються численні дрібні острови.

Діяльність НАСА

У липні 2004 на Девоні тимчасово поселилися п’ятеро вчених і двоє журналістів, котрі моделювали умови життя і роботи на планеті Марс. Крім того, на Девоні НАСА проводить програму вивчення геології, гідрології, ботаніки та микробіології.

На 2015 рік в Дандас Харборі збереглися лише залишки кількох будівель.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.