День Реформації

День Реформації  — свято, що відзначається протестантськими церквами (зокрема лютеранами і реформатами) 31 жовтня — в пам'ять про 31 жовтня 1517, коли Мартін Лютер розіслав свої знамениті 95 тез місцевим єпископам, щоб вони виступили проти індульгенцій і (за словами Філіпа Меланхтона) прибив їх до дверей церкви у Віттенберзі — подія, що вважається офіційним (формальним) початком Реформації в Європі.

Вже в XVI столітті День реформації частково відзначався. Спочатку використовували дати 10 листопада або 18 лютого (дні народження і смерті Лютера); до того ж святом був день Аугсбургського сповідання (25 червня). Курфюрст Саксонії Йоганн-Георг II в 1667 році оголосив святом 31 жовтня. Ця дата домоглася визнання в більшості євангелічних країн.

У лютеранської церкви День Реформації відзначається щорічно. Літургійний колір — червоний, що символізує кров мучеників святий Християнської віри.

Це свято є державним в німецьких землях Бранденбург, Мекленбург Передня Померанія, Саксонія, Саксонія-Ангальт і Тюрингія (див. Свята Німеччини), а також у Словенії та в Чилі[1]. У 1949–1967 роках було державним святом НДР.

Примітки

  1. Сайт евангелической церкви в Германии. Архів оригіналу за 16 травня 2014. Процитовано 15 травня 2014.

З нагоди 500-річчя Дня реформації, в Україні 2017-й рік оголошено роком реформації - це затверджено відповідним указом президента України 26 серпня 2016 року .

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.