День (газета)

«День» — щоденна всеукраїнська газета суспільно-політичної тематики, що виходить п'ять разів на тиждень (з вівторка по суботу). Містить як поточні новини, так і аналітичну інформацію. Виходить трьома мовами (українською, російською, англійською).

День
Логотип газети
Країна  Україна
Тип щоденна газета
Мова українська, російська, англійська
Місце публікації Київ

Засновано 11 вересня 1996
Власник ТОВ «Українська прес-група»[1]
Головний редактор Івшина Лариса Олексіївна
Головний офіс 03115, Київ, проспект Перемоги, 121-д.
Наклад щоденна (українською, російською) 62500
ISSN 2305-7289

day.kyiv.ua

До кінця 1996 року газета виходила лише українською мовою, з січня 1997-го — й російською. 25 січня 1998 року з'явився англомовний тижневий дайджест «The Day».

Зараз українська та російська версії виходять чотири днів на тиждень (у вівторок, середу, четвер, п'ятницю та суботу), англійська — двічі (у вівторок і четвер).

З весни 1999 року газета «День» перша в Україні стала членом асоціації «Синдикат» — міжнародна газетна асоціація. (На сьогодні в Україні лише дві газети є членами цієї асоціації — «День» та «Дзеркало тижня»).

Усі статті газети також розміщуються на сайті у вільному доступі.

Вебпроєкт «Україна Incognita»

До свого 15-річчя у 2011 газета «День» започаткувала веб-проєкт — «Україна Incognita». Власне сайт проєкту розпочав роботу 18 серпня 2011 року. Мета проєкту — формування неспотвореної, правдивої історичної пам'яті українців.

Проєкт розглядається як продовження ідей газети з метою вивчення й осмислення української історії та висвітлення в Мережі. До проєкту входять історичні та краєзнавчі матеріали, що впродовж років існування газети були опубліковані на її шпальтах, де були досліджені невідомі чи суперечливі епізоди минулого України. Також сюди увійшли видання здійсненні в рамках серії Бібліотеки «Україна Incognita», які доступні у електронній формі.

У серії, започаткованій 2002 року, лише впродовж перших 10 років видано 12 книжок.

Рубрики проєкту

  • Вже традиційні для газети рубрики:
    • «Історія і Я»
    • «Маршрут № 1» — статті про мальовничі куточки країни.
    • «Сімейний альбом України» — дослідження, забороненої в радянські часи теми — історії українських родів та родин.
  • Музеї онлайн — віртуальний фонд з найкращими музейними експозиціями України.
  • «Інтелектуальна карта України» — мапа, яка формується методом «народної будови». Користувачі можуть додавати історію окремого краю, поселення чи навіть вулиці.
  • «TOP-книги» — найкращі книги, які варто прочитати.
  • «Nota Bene», помітки на берегах
  • «Інтелектуальний календар» — рубрика цей день в історії.
  • «Читачі „Дня“ онлайн»
  • «Полеміка»

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.