Державний архів друку

Держа́вний архі́в дру́ку ― головне сховище найповнішого зібрання української друкованої продукції України. Державний архів друку є структурним підрозділом Книжкової палати України імені Івана Федорова.

Державний архів друку
Книжкової палати України
імені Івана Федорова
Керівник Сахневич Юлія Анатоліївна
Місце-розташування 02094 Україна, Київ, просп. Юрія Гагаріна, 27
Сайт http://ukrbook.net

Час заснування архіву — 1917 року — як архівно-бібліотечний відділ. З 24 січня 1919 року — часу заснування Книжкової палати — архівно-бібліотечний відділ входить до підрозділів Книжкової палати України.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 року № 1345-р повний і недоторканий фонд всіх видів випущених видань Державного архіву друку Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова» внесено до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання.

Щорічно до архіву надходить понад 155 тис. од. друкованої продукції, інформацію про які відображено в державних бібліографічних покажчиках («Літописах…»).

Станом на 1 січня 2017 року фонд Державного архіву друку містить майже 14,5 млн одиниць зберігання. Станом на 24 червня 2009 року фонд Державного архіву друку містив 13 429 969 одиниць зберігання. У тому числі: книги й брошури — 921 476, газети — 10 162 367, журнали, бюлетені — 291 246, нотні видання — 18 874, образотворчі видання — 84 659, картографічні видання — 2326, текстові аркушеві видання — 1 949 021.

Використання видань за межами Книжкової палати України заборонено. Доступ до видань фонду суворо обмежено з метою їхнього збереження. Користуватися виданнями фонду Державного архіву друку можна на підставі особистої заяви або листа від провідної наукової установи та довідки від обласних бібліотек України, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського про відсутність необхідних видань в їхніх фондах.

Перелік документів, що регламентує правові засади діяльності Книжкової палати України, наведено на офіційному вебсайті за адресою: http://www.ukrbook.net/osnov_polozh.html.

Послуги

Оскільки Книжкова палата України не є архівною установою, положення нормативно-правових актів щодо надання архівних послуг на неї не розповсюджуються. Книжкова палата України має надавати безоплатні та платні послуги, регламентовані законодавством України для одержувачів обов'язкового примірника та наукових бюджетних установ.

Безоплатні послуги надаються:

  • згідно з Законом України «Про обов'язковий примірник документів», ст. 9 «Права виробників документів щодо направленого ними обов'язкового примірника документів», виробники мають право на безоплатне отримання фактографічних даних щодо документів, які зберігаються одержувачами документів, та їхнє тимчасове використання з виробничою метою.

Платні послуги надаються згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2003 року № 1180 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними науковими установами». Вартість платних послуг визначається відповідно до Порядку та умов надання платних послуг бюджетними науковими установами.

До платних послуг входять:

  • тематичні довідки (підготовка переліку документів, що відповідає тематичному запиту);
  • фактографічні довідки (надання або підтвердження фактографічних (хронологічних, біографічних, статистичних) відомостей, що містяться у виданнях, зокрема відомостей щодо засновників періодичних видань колишнім працівникам редакцій друкованих ЗМІ на вимогу пенсійного фонду України);
  • самостійна робота користувачів з виданнями фонду.

Калькуляція послуг складається окремо для кожної послуги, виходячи з фактичних витрат в залежності від трудомісткості її виконання і обсягу використаних матеріалів. Статті витрат, на підставі яких складається калькуляція, одні й ті самі для усіх послуг. Прибуток у калькуляцію послуг не закладається, оскільки Книжкова палата України неприбуткова установа. Калькуляція складається окремо на кожну послугу з фактичних витрат.

Перелік платних послуг Книжкової палати України: http://www.ukrbook.net/poslugy.html.

Про послуги щодо використання документів архіву можна дізнатися за цією адресою: http://www.ukrbook.net/fond_arhiv_druk.html.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.