Державний лад Єгипту

Єгипет (араб. مصر Міср/Miṣr [misˤɾ], [ˈmɑsˤɾ]) республіка.

Державний лад Єгипту
Держава  Єгипет
Пов'язана категорія Категорія:Навігаційні шаблони:Політика Єгипту
 Державний лад Єгипту у Вікісховищі
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
Єгипту
Категорія • Інші країни

Політичний устрій

Глава держави — ​​президент, який одночасно є і головнокомандувачем збройними силами. Глава уряду прем'єр-міністр. Вищий законодавчий орган — двопалатні Національні збори. Нижня палата парламенту, Народна асамблея (Меджліс Аш-Шааб), складається з 518 депутатів, 508 з яких обираються за мажоритарною системою, а 10 призначаються президентом; в Народній асамблеї маються квоти для робітників і селян, а також для жінок.

29 січня 2011 року реанімована де-факто скасована в 1981 році посаду віце-президента, на яку призначений колишній глава розвідки Єгипту Омар Сулейман.[1] 11 лютого 2011 президент Мубарак передав владу Вищій військовій раді. 21 червня 2012 Мохаммед Мурсі вступив на посаду президента АРЄ.

Останні вибори президента відбулися 23 і 24 травня (1-й тур) та 16 і 17 червня 2012 (2-й тур). Мухаммед Мурсі переміг на виборах, отримавши 51,73% голосів. Найбільші опозиційні рухи Брати-мусульмани (заборонена; активісти беруть участь як незалежні кандидати) і Новий Вафд.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.