Державний університет телекомунікацій

Держа́вний університе́т телекомунікацій (ДУТ) заклад вищої освіти IV рівня акредитації в Києві.

Державний університет телекомунікацій
50°25′43″ пн. ш. 30°28′33″ сх. д.
Тип державний
Країна  Україна
Розташування Київ
Засновано 1996
Акредитація IV рівня
Сайт dut.edu.ua

Загальна інформація

ДУТ є провідним багатопрофільним вищим навчальним закладом освіти в галузі зв'язку та сфері інформатизації. Він має IV рівень акредитації, здійснює підготовку фахівців з вищою освітою з широкого спектра технічних та інших напрямків за освітньо-професійними програмами усіх рівнів, проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження, має розвинену інфраструктуру наукових і навчально-наукових підрозділів і установ, високий рівень кадрового і матеріально-технічного забезпечення.

Розширюється міжнародне співробітництво з зарубіжними фірмами та навчальними закладами Європи та країнами СНД.

Випускники ДУТ поєднують фундаментальні наукові знання, професійні навички та громадську зрілість і забезпечують галузь професійними фахівцями.

Історія

1957 рік — Київський навчально-консультаційний пункт Одеського електротехнічного інституту зв'язку імені О. С. Попова. Створення окремого навчально-консультаційного пункту (НКП) було спричинено потребою у наданні консультацій та методичної допомоги студентам заочної форми навчання Київського та інших регіонів України, які навчалися в Одеському електротехнічному інституті зв'язку ім. О. С. Попова.

1967 рік — Київський заочний факультет Одеського електротехнічного інституту зв'язку імені О. С. Попова. У зв'язку з тим, що НКП вже не зміг задовольнити потреби Київського регіону, у 1967 р. його було перетворено у Київський заочний факультет, який став готувати фахівців за спеціальностями: автоматичний електрозв'язок; багатоканальний електрозв'язок; радіозв'язок і радіомовлення. Очолив факультет Леонід Михайлович Андрушко, який вперше на теренах Союзу захистив дисертацію доктора наук з проблем волоконно-оптичних ліній зв'язку, з 1988 р. він працював у Міжнародному Союзі Електрозв'язку у Женеві.

1979 рік — Київський філіал Одеського електротехнічного інституту зв'язку ім. О. С. Попова. З метою підвищення якості підготовки фахівців в галузі зв'язку в 1979 р. заочний факультет був реорганізований у Київський філіал Одеського електротехнічного інституту зв'язку ім. О. С. Поповам з факультетами заочного та вечірнього навчання. З 1988 р. філіал очолив дтн., професор Стеклов Василь Купріянович.

1986 рік — Будівництво нового п'ятиповерхового корпусу та дев'яти поверхового гуртожитку.

1990 рік — Організовано два факультети з денною формою навчання: факультет автоматичного електрозв'язку, факультет багатоканального електрозв'язку.

1996 рік — Створення Київського інституту зв'язку Української державної академії зв'язку ім. О. С. Попова. З розбудовою України розширився діапазон підготовки кадрів для незалежної держави та зросла вимогливість до вищих навчальних закладів у підготовці фахівців у сфері телекомунікаційних технологій. Рішенням Міністерства зв'язку України на базі філіалу у 1996 р. було створено Київський інститут зв'язку. Ректором інституту був призначений Василь Купріянович Стеклов, а проректором з навчальної і наукової роботи — професор Уваров Ростислав Васильович.

2001 рік — Призначення ректором Київського інституту зв'язку Української державної академії зв'язку ім. О. С. Попова професора Мараховського Артема Юрійовича.

16 травня 2002 року — Утворення Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.

26 червня 2013 року — Утворення Державного університету телекомунікацій.

Цього дня Прем'єр-міністр України підписав розпорядження  509-р «Про утворення Державного університету телекомунікацій» шляхом приєднання до зазначеного Університету Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» і Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова Національного авіаційного університету. Виконуючим обов'язки ректора, а з 07.02.2014 р. — ректором Державного університету телекомунікацій призначено Толубка Володимира Борисовича — відомого радянського та українського військового діяча і педагога, доктора технічних наук, професора, Заслуженого працівника освіти України, генерал-полковника.

Сучасна структура університету

Навчально-наукові інститути

Факультети

Кафедри

Науково-дослідний інститут телекомунікацій

Відокремлені підрозділи

Відомі випускники

Примітки

    Джерела

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.