Детройтський інститут мистецтв

Детройтський інститут мистецтв (англ. Detroit Institute of Arts; скор. DIA) — міський художній музей Детройта. У музеї зберігається понад 65 тисяч витворів мистецтва, що охоплюють усю історію мистецтва, від давньоєгипетського до сучасного.

Детройтський інститут мистецтв
Detroit Institute of Arts
Тип художня галерея[1][2]
кінотеатр[3] і performing arts centerd[3]
Статус спадщини NRHP contributing propertyd
Склад European: Medieval and Renaissance W234d і European: Medieval and Renaissance W241d
Країна  США
Розташування  США, Детройт
Адреса M-1d
Стиль Боз-ар
Архітектор Paul Philippe Cretd[4], Michael Gravesd[5] і Гунарс Біркертс
Засновник Detroit Museum of Art Founders Societyd[5]
Засновано 1885
Відкрито 1927[6]
Фонд 65 тис. експ.
Відвідувачі 677 500 (2015)
Директор Сальвадор Салорт-Понз
Сайт dia.org
Детройтський інститут мистецтв (США)

Джерела:

  •  Детройтський інститут мистецтв у Вікісховищі

    Музейний комплекс, розташований поруч із Університетом Уейна, займає площу 61 100 м², що робить його шостим за величиною художнім музеєм у США. Це одна з головних пам'яток історичного центру Детройта, внесена в Національний реєстр історичних місць США.

    У 2013 році музей прийняв 594 267 відвідувачів (102-е місце у світі). Тут проводяться великі художні виставки, а також є кінотеатр на 1 150 місць, спроектований архітектором Говардом Крейном (англ. Howard Crane). При музеї працює художній магазин[9].

    Історія

    У витоків музею стояв Джеймс Скріпс (1835—1906), засновник газети The Detroit News. Повернувшись з туру по Європі в 1881 році, Скріпс переконав багатьох заможних детройтців пожертвувати на користь міста картини, що прикрашали їхні особняки. Для розміщення експозиції до 1888 року був побудований Детройтський музей мистецтв (англ. Detroit Museum of Arts), стилізований під французьке середньовіччя. У 1919 році музей змінив свою назву на нинішню.

    Основними благодійниками музею упродовж усієї його історії були детройтські автомагнати Доджі і Форди, зокрема Едсель Форд. Племінник його дружини, Роберт Хадсон Теннегілл, заповідав музею першокласні збори мистецтва новітнього часу. У 1932 році Форд замовив Рівері прикрасити будівлю музею п'ятьма великоформатними фресками на тему «Людина і машина».

    Коли Детройт був оголошений банкрутом у 2013 році, багато кредиторів вимагали розпродажу музейних скарбів як найбільш ліквідних цінностей депресивного міста. Аукціонний будинок «Крістіс» у грудні 2013 року підготував звіт, в якому вартість 2 500 найбільш цінних експонатів музею було оцінено в проміжку від $ 454 млн до 867 млн[10]. Лише «Автопортрет у солом'яному капелюсі» Ван Гога був оцінений у 150 млн доларів.

    Детройтци розробили план порятунку музею від ліквідації, що вимагав фінансових вливань у сотні мільйонів доларів. Зокрема, кризовий сіті-менеджер запропонував автогігантам Мічігану внести свій внесок в порятунок гордості Детройта[11]. У результаті був прийнятий план задоволення вимог кредиторів, що не передбачає накладення стягнення на музейні зібрання.

    Головна споруда

    Головна будівля музею

    У міру зростання числа експонатів виникла необхідність у будівництві нового будинку, і в 1920 році Детройт оголосив архітектурний конкурс. Комісія, до якої входили Едсель Форд і архітектор Альберт Кан, визнала переможцями філадельфійського архітектора Пола Крета (англ. Paul Philippe Cret) і компанію Zantzinger, Borie and Medary.

    Будівля у стилі бозар (з переважанням рис неоренесансу), закладена 26 червня 1923 року, розкрила свої двері для відвідувачів 7 жовтня 1927 року. Фасад виконаний з білого мармуру.

    У 1966 і 1971 роках до історичної будівлі прибудовані південне і північне крила, відповідно. Навпроти музею знаходиться біломармуровий будинок Детройтської публічної бібліотеки, виконаний у тому ж стилі, що і музей.

    Детройтський інститут мистецтв

    Література

    Примітки

    Ресурси Інтернету

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.