Джеймс Вілкінсон

Джеймс Гарді Вілкінсон (англ. James Hardy Wilkinson; 27 вересня 1919 5 жовтня 1986) — видатний вчений у галузі обчислювальної математики, у галузі на межі прикладної математики і інформатики.

Джеймс Гарді Вілкінсон
англ. James Hardy Wilkinson
Народився 27 вересня 1919(1919-09-27)[1][2][…]
Струд, Англія
Помер 5 жовтня 1986(1986-10-05)[1][2][…] (67 років)
Теддінгтон, Англія
·гострий інфаркт міокарда
Країна  Велика Британія
Діяльність математик, інформатик
Alma mater Триніті-коледж (Кембридж) (1939)[2] і Sir Joseph Williamson's Mathematical Schoold
Галузь Обчислювальна математика
Заклад Національна фізична лабораторія
Членство Лондонське королівське товариство, Американська академія мистецтв і наук, Баварська академія наук, Association for Computing Machinery, Society for Industrial and Applied Mathematics і почесний членd
Нагороди Премія Тюрінга (1970)
Премія Шовене (1987)

 Джеймс Вілкінсон у Вікісховищі

Біографія

Народився Джеймс Вілкінсон у місті Струд в Англії. Він навчався у математичній школі сера Джозефа Вільямсона в Рочестері, а після цього — у Триніті-коледжі в Кембриджі. Після початку війни він змушений був з 1940 року працювати у галузі балістики. В 1946 році він був переведений до Національної фізичної лабораторії, де він працював з Аланом Тюрінгом над проектом комп'ютера Pilot ACE. Пізніше Вілкінсон заглибився у дослідження обчислювальної математики, де він відкрив багато важливих алгоритмів .

У 1963 році він отримує звання гонорис кауза Кембриджського університету. У 1969 стає почесним членом Лондонського королівського товариства. У 1970 році Вілкінсон отримує премію Тюрінга «за дослідження алгоритмів обчислювальної математики для високошвидкісних цифрових комп'ютерів, а також особливе визнання за заслуги в області лінійної алгебри та аналізу похибок». У тому ж році, він також отримав премію Джона фон Неймана у Товаристві промислової та прикладної математики. З 1977 по 1984 рік він був професором при факультеті обчислювальних систем у Стенфорді.

Він одружився з Хізер Вейр у 1945 році. У них був син.[джерело?]

Твори

  • Уилкинсон, Райнш. Справочник алгоритмов на языке АЛГОЛ. Линейная алгебра. Перевод с английского. — М.: Машиностроение, 1976. — 389 с.

Див. також

  • Многочлен Вілкінсона
  • Матриця Вілкінсона

Примітки

Джерела

  • Джеймс Х. Уілкінсон, «Turing's Work at the National Physical Laboratory and the Construction of Pilot ACE, DEUCE and ACE» (in Nicholas Metropolis, J. Howlett, Gian-Carlo Rota, (editors), A History of Computing in the Twentieth Century, Academic Press, Нью-Йорк, 1980)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.