Джеймс Макгілл Б'юкенен

Джеймс Макгілл Б'юкенен
англ. James McGill Buchanan Jr.
Народився 3 жовтня 1919(1919-10-03)
Марфрісборо, штат Теннессі
Помер 9 січня 2013(2013-01-09) (93 роки)
Блексбург, Вірджинія
Країна  США
Діяльність економіст, викладач університету
Alma mater Чиказький університет, Університет Теннессі і Middle Tennessee State Universityd
Галузь економіст
Заклад Університет Джорджа Мейсонаd, Університет штату Флорида, Університет Вірджинії і Університет Флориди
Науковий керівник Френк Найт[1]
Аспіранти, докторанти Чарльз Плотт[1], Randall G. Holcombed[1], Richard Edward Wagnerd[1] і Mark V. Paulyd[1]
Членство Американська академія мистецтв і наук і Товариство "Мон Пелерін"
Батько James McGill Buchanan, Sr.d
Нагороди Нобелівська премія з економіки (1986)

 Джеймс Макгілл Б'юкенен у Вікісховищі

Джеймс Макгілл Б'юкенен (англ. James McGill Buchanan Jr., 3 жовтня 1919, Марфрісборо, штат Теннессі — 9 січня 2013) американський економіст, лавреат Нобелівської премії (1986 р.) «за дослідження договірних і конституційних основ теорії прийняття економічних і політичних рішень». Один з засновників школи нової політичної економії.

Біографія

Джеймс Б'юкенен вчився в Університеті Теннессі. Докторський ступінь отримав в Університеті Чикаго. Викладав в університетах Теннессі, Флориди і Вірджинському університеті. У 1962 році спільно з Г. Таллоком опублікував роботу «Розрахунок згоди» (The Calculus of Consent), в якій аналізується процес ухвалення економічних рішень змішаними методами економічних і політичних наук.

Президент Товариства «суспільного вибору» (1964). Лавреат премії Ф. Сейдмана (1984) і премій А. Сміта за двома версіями (1988 і 1991). На честь ученого названий Центр політичної економії університету Джорджа Мейсона.

Помер 9 січня 2013 року.

Нагороди

  • 1986: Нобелівська премія з економічних наук за «розробку договірних і конституційних основ теорії прийняття економічних і політичних рішень».
  • 2001: Почесний докторський ступінь Університету Франсіско Маррокіна в Гватемала-Сіті, Гватемала, за внесок в економіку.
  • Національна гуманітарна медаль 2006 року «...нагороджує окремих осіб чи групу, чия робота поглибила розуміння нації гуманітарних наук і розширила взаємодію наших громадян з історією, літературою, мовами, філософією та іншими гуманітарними предметами».

Публікації

Див. також

Примітки

  1. Математична генеалогія — 1997.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.