Джеймс Норткот

Джеймс Норткот (22 жовтня 1746 — 13 липня 1831) — англійський художник, член Королівської академії мистецтв.

Джеймс Норткот
James Northcote
Автопортрет, 1784
Народження 22 жовтня 1746(1746-10-22)
Плімут
Смерть 13 липня 1831(1831-07-13) (84 роки)
  Лондон
Національність англієць
Країна  Велика Британія
Жанр Історичний живопис і портретний живописd
Навчання Майстерня Рейнольдса
Діяльність художник, письменник
Напрямок живопис
Член Королівська академія мистецтв
Твори Q17522638?

 Джеймс Норткот у Вікісховищі

Біографія

Джеймс Норткот народився у Плімуті у родині годинникаря. Був підмайстром свого батька, а у вільний час малював. У 1769 році він залишив батька і став художником-портретистом, а за чотири роки вирушив до Лондона, де був прийнятий учнем до студії і дому сера Джошуа Рейнольдса. У цей час він також відвідував класи у Королівській академії мистецтв.

У 1775 році Норткот залишив Рейнольдса, а за два роки, заробивши портретами у Девоні певну суму, вирушив на навчання до Італії. Через три роки він повернувся до Англії, відвідав рідні місця, і потім оселився в Лондоні, де його конкурентами стали Джон Оупі і Генрі Фюзелі. У 1786 році Джеймс Норткот був обраний асоційованим, а наступного року — повноправним членом Королівської академії мистецтв. Картина «Молода принцеса вбита у Тауері» (1786) стала його першою важливою роботою на історичну тему, за нею послідувало «Поховання принцеси у Тауері». Обидві картини, разом з сімома іншими, призначалися для Шекспірівської галереї Джона Бойдела. Полотно «Смерть Вет Тайлер», котре нині перебуває у Гілдголі, Лондон, було представлене публіці у 1787 році. Невдовзі Норткот розпочав роботу над серією з десяти творів під назвою «The Modest Girl and the Wanton», яка була завершена і гравірована у 1796 році. Серед робіт Норткота наступних років — «Поховання», «Агонія в саду», а також численні портрети і декілька анімалістичних полотен, таких як «Леопарди», «Собака і чапля», «Лев»; вони стали більш вдалими, ніж спроби художника у вищих царинах. Загалом Норткот створив близько двох тисяч робіт і заробив статок у £40,000.

Літературна діяльність

Норткот також прагнув слави як літератор. Його перше есе призначалося для видання the Artist. У 1813 році він написав «Життя Рейнольдса», де втілив спогади про свого колишнього учителя. Він також є автором «Байок», перший цикл яких побачив світ у 1828 році, а другий, ілюстрований гравюрами Вільяма Гарві за ескізами самого Норткота, був виданий у 1833 році. У написанні «Життя титана», його останнього твору, виданого у 1830 році, Норткоту допомагав Вільям Гацліт, який раніше, у 1826 році, представив публіці у New Monthly Magazine свої спогади про пікантні і цинічні розмови художника, створивши для нього і його друзів певні проблеми.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.