Джин Родденберрі

Юджін Веслі Родденберрі (англ. Eugene Wesley Roddenberry; *19 серпня 1921 — †24 жовтня 1991) — американський сценарист і продюсер. Найбільш відомий як творець науково-фантастичного телевізійного серіалу «Зоряний шлях» (англ. Star Trek).

Юджін Веслі Родденберрі
Eugene Wesley Roddenberry
Джин Родденберрі, творець «Star Trek» (1976)
Джин Родденберрі, творець «Star Trek» (1976)
Дата народження 19 серпня 1921(1921-08-19)
Місце народження Техас, США
Дата смерті 24 жовтня 1991(1991-10-24) (70 років)
Місце смерті Санта-Моніка, окр. Л.-Анджелес, Каліфорнія, США[1]
Поховання Celestis 01d
Громадянство  США
Релігія атеїзм
Alma mater Міський коледж Лос-Анджелесаd, Університет Південної Каліфорнії, Колумбійський університет, Університет Маямі і Franklin High Schoold
Професія сценарист, продюсер
Magnum opus Зоряний шлях, Жан-Люк Пікар, Dylan Huntd і USS Enterprise
Нагороди

Зала слави наукової фантастики і фентезіd (2007)

зірка на голлівудській Алеї слави

IMDb ID 0734472
 Джин Родденберрі у Вікісховищі

Біографія

Джін [2] Родденберрі народився 19 серпня 1921 року у місті Ель Пасо, Техас, США у сім'ї Едворда Родденберрі та Кароліни Глен. Коли йому ще не виповнилося двох років, він з сім'єю переїхав в Лос-Анджелес, США.

Закінчивши школу, наслідуючи приклад батька, він почав навчатися на поліцейського, одночасно отримуючи права льотчика. У 1941, після нальоту японських льотчиків на Пірл-Харбор, Джін був призваний до лав армії США, в ВПС. Він прослужив у ВПС з 1941 по 1945 на бомбардувальнику B-17. За час війни він здійснив 89 бойових вильотів, отримав звання лейтенанта і нагороди за видатні заслуги.

Після війни Джін влаштувався на роботу в авіакомпанію Пан Американ другим пілотом. Але після авіаційної катастрофи в 1947 він вирішив відмовитися від кар'єри льотчика і влаштувався в поліцію Лос-Анджелеса, де прослужив з 1949 по 1956.

Родденберрі був двічі одружений. Перша дружина Айлін Рексроат — його шкільна подруга. Друга Меджел Баррет — актриса, з якою він познайомився на зйомках Зоряного шляху.

Джін Родденберрі помер 24 жовтня 1991. За його заповітом, його прах (разом з прахом ще 23 космічних піонерів і ентузіастів) був у спеціальній капсулі запущений в космос на ракеті «Пегас» [3].

Телевізійна кар'єра

У 1950-х роках Джн Родденберрі підробляв сценаристом на американському телебаченні та брав участь у роботі над серіалами Have Gun — Will Travel та іншими, а також виступив у ролі продюсера серіалу The Lieutenant. Перші свої сценарії він підписував псевдонімом Роберт Веслі.

Ідея створення науково-фантастичного шоу у Родденберрі з'явилася в 1964. Ідея нового серіалу була запропонована каналу CBS, але цей контракт виявився невдалим і Джін запропонував свої послуги NBC. У тому ж році Джін написав сценарій і спродюсував пілотний епізод «Клітка» (англ. The Cage) з Джеффрі Хантером в ролі капітана Крістофера Пайка. Втім, серія не викликала ентузіазму у керівництва каналу і проект був відкладений. До того ж, відмовився від зйомок Хантер.

Джін зв'язався зі знайомими сценаристами і запропонував компанії три нових сценарії, один з яких був схвалений. Трохи пізніше розпочалися зйомки нової пілотної серії. Використовувалися старі декорації, що сильно скоротили бюджет фільму. Новий серіал, який отримав назву «Зоряний Шлях» (пізніше «Зоряний шлях: Оригінальний серіал») вийшов на екран у 1966.

Крім Оригінальних Серій Джін Родденберрі є творцем другого серіалу епопеї «Зоряний шлях: Нове покоління», роботи над яким почалися в 1985 (на екрани серіал вийшов у 1987). Після смерті Джіна в 1991 роботу над серіалом продовжив Рік Берман.

Крім роботи над серіалами, Родденберрі став автором повнометражного фільму «Зоряний шлях: Фільм» (1979).

Спадщина

Після смерті Родденберрі «Зоряний шлях» не був забутий. Був дознятий серіал «Зоряний шлях: Нове покоління» (остання серія вийшла у 1994), а згодом на екрани вийшли ще три телевізійних серіали.

На основі «Зоряного шляху» також були зняті ще одинадцять повнометражних фільмів. Деякі з них — ще за життя Джіна.

Див. також

Примітки

  1. Німецька національна бібліотека, Державна бібліотека в Берліні, Баварська державна бібліотека та ін. Record #119218542 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
  2. Gene -- це скорочення Eugene (=Євген). Звук голосної -- [], не [ɪ]; тобто, орфографія «Джін» набаго ближче віддзеркалює вимову в англійській мові.
  3. Книга рекордів Гіннесса 1999. - Guinness Publishing Ltd, 1998. Стор. 154.
  4. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.