Джон Бенвілл

Джон Бенвілл (англ. John Banville) ірландський письменник і сценарист. Його роман The Book of Evidence (1989) був претендентом на Букерівську премію, і отримав нагороду Guinness Peat Aviation. його вісімнадцятий роман, The Sea, виграв Букерівську премію у 2005. Іноді він пише під відкритим псевдонімом Бенджамін Блек (Benjamin Black).

Джон Бенвілл
John Banville
Псевдо Benjamin Black
Народився 8 грудня 1945(1945-12-08) (76 років)
Вексфорд, Ірландія
Країна  Ірландія
Національність ірландець
Діяльність прозаїк
Alma mater Міжнародна письменницька програмаd
Мова творів англійська
Роки активності 1970 — тепер. час
Жанр роман
Magnum opus The Book of Evidenced, Ghosts, Eclipse, Shroudd, The Sea, The Infinitiesd і Ancient Lightd
Членство Aosdánad, Американська академія мистецтв і наук і Королівське літературне товариство
Премії Букерівська премія (2005)
Сайт: john-banville.com

 Джон Бенвілл у Вікісховищі
 Висловлювання у Вікіцитатах

Бенвілл відомий своєю чіткою і холодною прозою, майстерністю, що нагадує Набокова, та чорним гумором своїх загалом іронічних героїв. Він заявляв про намагання надати своїй прозі «того типу щільності і густини, які є в поезії».[1]

Біографія

Бенвілл народився в Вексфорді, Ірландія. Його батько працював в гаражі, і помер, коли Бенвіллу тільки виповнилося тридцять. Його мати була хатньою господаркою. Він наймолодший з трьох дітей. Його старший брат Вінсент також письменник, і видавався під ім'ям Вінсент Лоуренс та власним. Його сестра Вонні Бенвілл-Еванс[2] автор дитячих романів та спогадів[3] про зростання в Вексфорді.

Бенвіл отримав освіту в школі Christian Brothers та Вексфордському коледжі святого Петра. Хоча він і мав намір стати художником і архітектором, він не відвідував університет[4]. Пізніше Бенвілл казав, що це «Велика помилка. Я мав вчитися. Мені шкода, що я не отримав цих чотирьох років пияцтва та закоханностей. Але я хотів бути подалі від моєї сім'ї. Я хотів бути вільним.»[5]. Після навчання він працював службовцем в авіакомпанії Aer Lingus, що дозволило йому подорожувати з великими знижками. Він використав ці переваги для подорожей в Грецію та Італію. Протягом 1968-69 років він жив в Сполучених Штатах. Після повернення до Ірландії він став помічником редактора в Irish Press, і з часом отримав підвищення до головного помічника редактора. Його перша книга, Long Lankin, була опублікована в 1970.

Примітки

  1. Steinberg, Sybil."Who Is John Banville?". Publishers Weekly, July, 1995. Retrieved on 21 January 2007.
  2. VOnnie Banville Evans Homepage
  3. Evans, Vonnie Banville (1994). The House in the Faythe. Dublin: Code Green. ISBN 9781907215124.
  4. http://marksarvas.blogs.com/elegvar/the_john_banville_interview/
  5. Irish Examiner; 5 September 2009

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.