Джордж Паррі

Джордж Паррі (англ. George Parry) (1814 — приблизно 1875) — британський інженер. Розробив і 1850 року вперше вдало використав конусовий засипний апарат доменної печі, що складався з конуса й лійки (чаші). Чаша й конус досі (2017 рік) є складовою частиною конусових завантажувальних пристроїв доменних печей.

Джордж Паррі
англ. George Parry
Народився 1814
Помер 1875
Країна  Сполучене Королівство
Національність валієць (?)
Діяльність металургія
Відомий завдяки Розробив конусовий засипний апарат для доменних печей.

Біографія

Дж. Паррі працював хіміком і потім керівником доменного цеху Еббу-Вейльського металургійного заводу, що в Уельсі.

Один з найраніших варіантів засипного апарату.
Запропонований Паррі засипний апарат (чаша й конус) досі використовується як складова частина завантажувальних пристроїв конусного типу.
Засипний апарат системи Паррі.

За винахід засипного апарату Паррі отримав винагороду у 10000 фунтів-стерлінгів. Після п'ятдесяти років вийшов у відставку й переїхав у Кармартеншир.[1]

Паррі брав участь у розробці методу отримання сталі з чавуну. До середини 19 століття єдиним способом отримання ковкого заліза (сталі) з чавуну було пудлінгування. Однак, воно вже не задовольняло в повній мірі потреби суспільства у металі. Тому велися пошуки у вдосконаленні пудлінгування або створенні нового методу переробки. 1855 року директор Еббу-Вейльського металургійного заводу Томас Браун (англ. Thomas Brown) доручив Паррі дослідження щодо можливості використання на заводі виробництва сталі з чавуну за методом американця Джозефа Гілберта Мартіна (англ. Joseph Gilbert Martein) (1792? — 1878), патент якого придбав завод. Метод Мартіна полягав у продувці повітря крізь розплавлений чавун. Однак, через малий розмір експериментальної печі, досліди Паррі були невдалими і керівник заводу припинив їхнє проведення. Невдовзі свій метод отримання сталі з чавуну шляхом продувки крізь нього повітря запатентував Генрі Бессемер. Паррі мав певні напрацювання й, навіть, запатентував свій метод. Генрі Бессемер викупив у Паррі його патент і патент Мартіна у заводу. За свій патент Паррі отримав від Генрі Бессемера за різними даними від 1000[2] до 5000 фунтів-стерлінгів готівкою.[1]

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.