Джоґінґ
Біг підтюпцем (футинґ, джоґінґ) — це одна з форм бігу в повільному неквапливому темпі. Основною метою є отримати ефект від вправи, зменшивши рівень стресу (у порівнянні зі швидким бігом).
Mike Antoniades пропонує більш конкретне визначення, що описує біг підтюпцем, як біг із швидкістю меншою, ніж 9,7 км / год[1].
Джоґінґ може також використовуватися як розминка або «охолодження» для бігунів. Він часто використовується спортсменами як засіб активного відновлення під час інтервальних тренувань.
Історія
У 1593 році Вільям Шекспір вжив « jogging» у творі «Приборкання норовливої». Катерина говорить джентельмену побігати підтюпцем, поки його чоботи не стануть зеленими. Це прислів'я означало прохання прийти в той час, коли ви більш підготовлені[2]. Етимологія слова невідома, але може бути пов'язана з словом shog або бути цілком новим словом XVI століття. Як правило, слово означало «залишати»[3].
- Термін «jog» часто використовувався в англійській та американській літературі, щоб описати короткі швидкі рухи, свідомі чи несвідомі. Річард Джеффріс, англійський натураліст, писав про «джоґґерів», як людей, що швидко рухаються і «змітають» все на своєму шляху[4]. Термін jog і jogging на означення форми фізичних вправ почав вживатися в Англії в середині сімнадцятого століття. У США термін означав щоденну ранкову пробіжку спортсменів (напр. боксери). У Новій Зеландії в 1960—1970 роках популяризатором джоґінґу був Arthur Lydiard.
Галерея
- Джиммі Картер
- Джоґінґ на баржі
- Тель-Авів, ранковий біг
Див. також
Примітки
Джерела
- The Complete Book of Running (Hardcover) by James Fixx, Random House; 1st edition (September 12, 1977) ISBN 0-394-41159-5
- Jim Fixx's Second Book of Running (Hardcover) by James Fixx, Random House; 1st edition (March 12, 1980) ISBN 0-394-50898-X
- Jogging by William J. Bowerman and W.E. Harris, with James M. Shea; New York, Grosset & Dunlap [1967]LCCN 67016154