Джулія Маргарет Кемерон

Джулія Маргарет Кемерон (англ. Julia Margaret Cameron; при народженні Петтл (Pattle), 11 червня 1815, Калькутта26 січня 1879, Калутара) — англійська фотографка вікторіанської епохи. Внучата племінниця Джулії Маргарет Кемерон — Вірджинія Вулф.

Джулія Маргарет Кемерон
англ. Julia Margaret Cameron
При народженні Джулія Маргарет Петтл
Народження 11 червня 1815(1815-06-11)[1][2][…]
Garden Reachd[3]
Смерть 26 січня 1879(1879-01-26)[1][2][…] (63 роки)
  Калутараd, Західна провінція, Шрі-Ланка[4][5] або Шрі-Ланка[4]
Національність англійка
Країна  Велика Британія
Жанр фотопортрет, фотоілюстрація
Діяльність фотографка
Напрямок фотографія
Батько James Pattled[6][7]
Мати Adeline Maria de l'Etangd[6][7]
У шлюбі з Charles Hay Camerond[7]
Діти Charles Hay Camerond[7][6], Julia Hay Camerond[6][7], Eugene Hay Camerond[6], Ewen Hay Camerond[6], Hardinge Hay Camerond[6][7] і Henry Herschel Hay Camerond[7]
Брати, сестри
список:
  •   Maria Pattled[7], Virginia Pattled[7], Eliza Pattled[7], Sophia Pattled[7], Louisa Pattled[7], Adeline Pattled[7], James Rocke Mitford Pattled[7], Sarah Pattled[7] і Harriett Trevor Charlotte Pattled[7]

 Джулія Маргарет Кемерон у Вікісховищі

Життєпис

Джулія Маргарет Камерон народилася в 1815 в Калькутті в родині чиновника Британської Ост-Індійської компанії Джеймса Петтла і французької аристократки Аделіни де Л'Етан (Adeline Marie (née de l'Etang)). Вона одружилася з британським юристом, а в 1860 році переїхала з ним на острів Вайт, де на тлі провінційного способу життя у Кемерон розвинулась депресія. Подарований дочкою фотоапарат став для неї справжнім порятунком.

Джулія Маргарет Камерон померла 26 січня 1879 року.

Портрет Джулії Джексон, племінниці Камерон і матері Вірджинії Вулф

Творчість

У 1863 році Кемерон, будучи вже немолодою, отримала в подарунок від доньки фотоапарат у віці 48 років. З цього почалася її недовга, але знаменна кар'єра фотографки. Її моделями були відомі люди вікторіанської епохи, яким доводилося позувати непорушно до 10 хвилин.

Популярність Камерон принесли портрети видатних людей вікторіанської епохи, серед них були Чарлз Дарвін, Роберт Браунінг, Генрі Лонгфелло, Джон Гершель, Джордж Фредерік Воттс, Ентоні Троллоп, Томас Карлайл. Вона намагалася в знімках висловити їхню духовність, силу і характер.

У 1874 році Альфред Теннісон запропонував Камерон створити фотоілюстрації до його популярного циклу поем про короля Артура «Королівські ідилії». Вона охоче погодилася. Зафіксовані нею персонажі з літературних творів були схожі на масляні картини. У своїх кращих роботах вона буквально оживляла героїв п'єс і поетичних творів. Технічно фотографії були недосконалі — багато відбитків тьмяніли, інші покривалися колодієм нерівномірно. Її студія була її галереєю святих: вона створювала ікони для поклоніння. Фотографії ж звичайних людей були порівняно нецікавими, це були просто реєстраційні картки, на яких не було нічого, окрім не зовсім чітких портретів людей, яких вона явно не обожнювала. Кар'єра фотографки тривала всього одинадцять років (з 1864 по 1875). Сьогоднішні критики вважають, що вона своїми роботами внесла вагомий вклад в фотографію.

Примітки

Література

  • Ovenden G. A Victorian album: Julia Margaret Cameron and her circle. New York: Da Capo Press, 1975
  • Weaver M. Julia Margaret Cameron: 1815—1879. London: The Herbert Press, 1984.
  • Ford C. Julia Margaret Cameron: a critical biography. Los Angeles: J. Paul Getty Museum, 2003

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.