Дилетантизм

Дилетантизм (дилетантство) (від лат. delecto — насолоджую, тішу, бавлю) — заняття якою-небудь діяльністю, наприклад, наукою, мистецтвом, ремеслом — без належних знань і професійної підготовки. У сучасному розумінні нерідко виходять із приблизно такого розуміння: дилетант не має глибоких знань про предмет своїх занять, тому припускається помилок. Як правило, це людина, що обмежує масштаб пізнань власним досвідом, або судження якої відносно чого-небудь засновані на поверхневих пізнаннях.

Відомі випадки, коли дилетанти домагалися певних успіхів.

Природно протиставляти дилетантів (любителів) і професіоналів. Це протиставлення звичайне, але не завжди виявляється на користь останніх. Відомий вислів:

«Ніколи не бійся робити те, що ти не вмієш. Пам'ятай, ковчег було побудовано любителем. Професіонали побудували «Титанік»» [1].

Характерний приклад діяльності дилетантів-механіків — конструювання вічного двигуна: науково доведено і загальновідомо, що він неможливий, однак спроби такого роду не припиняються[2].

Див. також

Джерела

  1. Ю. Павловський. «Ковчег і «Титанік», або дивний вислів». Архів оригіналу за 13 липня 2013. Процитовано 24 червня 2011.
  2. А. Тумар (25 квітня 2009). Ейнштейни жартома. рос. Советская Белоруссия. Процитовано 24 червня 2011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.