Дмитро Путятич

Дмитро Іванович Путятич (пол. Dymitr Putiatycz, Dymitr Puciatczycz, ? 1505)— з роду князів Друцьких, князь, 4-й воєвода Київський (14921505). Один з перших організаторів козацьких загонів у землях Великого князівства Литовського.

Дмитро Путятич
Псевдо Дмитро Іванович Путятич-Друцький
Народився середина 15 століття
Помер 1505(1505)
Київ
Поховання Києво-Печерська лавра
Країна  Велике князівство Литовське
Місце проживання Велике князівство Литовське
Відомий завдяки організацією козацьких загонів і виправ
Титул князь
Посада київський воєвода
Військове звання 4-й воєвода Київський
Термін 14921505
Попередник Юрій Пац
Наступник Іван Глинський
Конфесія православний
Рід Друцькі
Батько Іван Семенович Менший Путята Друцький
Брати, сестри Wasyl Putiatyczd
Герб

Короткі відомості

Дмитро Путятич народився у сім'ї князя Івана Семеновича Меншого Путяти Друцького — засновника князівського роду Путятичів, відгалуження удільних друцьких князів, Рюриковичів за походженням.[1]

Вперше згадується в документах під 1467 роком. Був намісником мценським і любуцьким, потім брянським (згаданий в 1486—1488). З 1492 року Дмитро був призначений воєводою у Києві. У джерелах того часу згадується, що князь мав загони черкаських козаків у своєму почті, які служили у місцевих ротах.[2]

Помер Дмитро Путятич бездітним у 1505 році. З ним перервалася старша гілка роду.

Майно Путятича було передано князю Михайлові Глинському, який за заповітом вніс ім'я покійного до Києво-Печерського пом'яника і зробив пожертви на користь Києво-Печерського монастиря. Поховали Путятича у тому ж монастирі.

Примітки

  1. Молодша гілка Путятичів перейшла на службу великому князю московському і стала писатися Путятіни. Нащадки Путятіних дожили до революції 1917 року.
  2. М. Грушевський. Історія України-Руси. Том VII. Розділ II. 4.

Джерела та література

Українською

Польською

  • Stefan M. Kuczyński. Dymitr Putiatycz // Polski Słownik Biograficzny. — Kraków: Polska Akademia Umiejętności, 1948. — Tom VI, zeszyt …. — S. 60-61. (пол.)

Посилання

Попередник
Юрій Пац
Воєвода Київський
1492-1505
Наступник
Іван Глинський
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.