Довговусі

Довговусі (Nematocera) — підряд двокрилих з тонкими, сегментованими антенами і в основному водними личинками, що складається з комарів, москітів та мошок.

?
Довговусі

Clogmia albipunctata
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Надклас: Шестиногі (Hexapoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Новокрилі (Neoptera)
Інфраклас: Endopterygota
Ряд: Двокрилі (Diptera)
Підряд: Довговусі (Nematocera)
Інфраряди

Axymyiomorpha
Culicomorpha
Blephariceromorpha
Bibionomorpha
Psychodomorpha
Ptychopteromorpha
Tipulomorpha

Посилання
Вікісховище: Nematocera
ITIS: 118832
NCBI: 7148
Fossilworks: 137087

Довговусі, як правило, характеризуються ниткоподібними, багатосегментними антенами , які можуть бути пір'ястими в деяких самців. Nematocera є парафілетічним підрядом. Личинки в основному водні і мають різні голови з ротовим апаратом, який може бути модифікований для фільтрації харчів. Органи і ноги дорослих, як правило, подовжені, і ці мухи часто мають відносно довгі черевця.

Значення для людини

Серед представників підряду є ряд кровососів и переносників небезпечних захворювань людей і тварин, таких як справжні комарі (Culex), малярійні комарі (Anopheles), москіти (Phlebotominae) та мошки (Simuliidae). Личинок хірономід (мотиль) використовують як корм для акваріумних риб. Belgica antarctica знайдені в Антарктиді.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.