Додзінсі
Доджінші (яп. 同人誌, どうじんし, «журнал однодумців») — аматорське видання або журнал літературних та мистецьких творів в Японії.
Загальні відомості
Доджінші виник у середовищі любителів-літераторів, які видавали свої твори за власний кошт. Одним із відомих письменників, який публікував свої твори у таких любительських журналах був Акутаґава Рюноске
У сучасній Японії, за рахунок розростання ринку аніме та манґи, терміном доджінші часто позначають аматорськi комікси.
Манґа
Як правило доджінші малюють любителі і видають незначними тиражами, або за власний кошт або ж у спеціальних любительських журналах. Формальна ознака, що чітко розрізняє манґу та доджінші це професійність видання. Тобто комікси видані у значному журналі чи професійним видавництвом є манґою, а в любительських видавництвах — доджінші. Втім малювати доджінші можуть і професійні манґаки. Як правило це короткі пародії чи альтернативні сюжети на їх власні манґи. Подібні доджінші високо цінуються любителями і коштують (за примірник) незрівнянно дорожче «офіційних» видань.
Особливості доджінні
Оскільки доджінші малюють любителі, то цим зумовлено цілий ряд рис.
Оскільки малюють непрофесіонали, тому зазвичай малюнок гірший ніж в манзі, втім трапляються й дуже професійні роботи. Часом навіть навпаки, оскільки на відміну від манґаки на доджіншіку не тиснуть терміни здачі робіт, то малюнок відрізняється ретельністю та детальністю.
Наступною рисою доджінші є в більшості неоригінальний характер. Як правило любитель малює не власний твір, а продовження відомої манґи чи твір за її мотивами тобто фанфік. Як видавництва так і манґаки в Японії в цілому вельми терпимо ставляться до подібної творчості. Вважається що кількість доджінші є свідченням популярності манґи, а також додатковим та безплатним засобом її просування (реклами). Втім це лише тенденція і значна частина доджінші є повністю самостійними оригінальними творами.
Ще однією з найхарактерніших особливостей доджінші є величезна частка серед них хентаю, яою, юрі, ґуро тощо. Стверджують навіть, що більшість доджінші, саме до цих жанрів і належать. Особливо подібна спрямованість характерна для фанфіків.
Перелік відомих доджінші
Див. також
Посилання
- Passion: Сайт про доджінші
- Doujinshi DB: Huge user-submitted database of dōjinshi artists, circles, and books, including name translations
- Yaoi Doujinshi DB: Російськомовна база даних доджінші з манґаками та авторами, а так само прикладами робіт
- Nippon Fanifesto! A Tribute to DIY Manga—an illustrated essay explaining dōjinshi and their diversity
- Search in Flutter Scape[недоступне посилання з липня 2019]: You can buy many Dojinshies in this site.