Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина»

Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина» — краєзнавчий музей у місті Долині Івано-Франківської області, один з наймолодших краєзнавчих музеїв Прикарпатського краю; зібрання матеріалів і предметів з етнографії та культури Бойківщини, значний культурно-освітній осередок міста.

Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина»
Тип музей
Країна  Україна
Розташування  Україна: м. Долина (Івано-Франківська область)
Адреса вул. Чорновола, 2а
Засновано 1998 рік
Відкрито 5 вересня 2003 року
Директор директор Сенів Т.Л.

Музей у Долині є першим державним музеєм, що присвячений самобутньому культурному надбанню Бойківського краю[1].

Загальні дані

Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина» міститься у функціональній сучасній будівлі з використанням елементів народної архітектури за адресою:

вул. Чорновола, буд. 2а, м. Долина—77500 (Івано-Франківська область, Україна).

Заклад працює щоденно без вихідних та обіду, від 09:00 до 18:00 години (перший четвер місяця- санітарний день)

Директором закладу є Сенів Тетяна Любомирівна.

З історії музею

Краєзнавчий музей у Долині заснований згідно з рішенням місцевої ради народних депутатів від 23 грудня 1997 року. На початку своєї діяльності музей був задуманий і значився у назві як «Історико-художній музей».

Робота над створенням музею розпочалася з найголовнішого — пошуку, збирання та опрацювання матеріалів для майбутньої постійної експозиції, якої не було за браком відповідного приміщення.

Нова сторінка діяльності музею в Долині розпочалась від вересня 2003 року, коли завдяки всесвітньо відомій благодійній фундації Тетяни та Омеляна Антоновичів (США) музей одержав новозбудоване приміщення із загальною площею понад 1 000 м².

Урочисте відкриття краєзнавчого музею в Долині відбулося 5 вересня 2003 року й було приурочене до І Всесвітнього бойківського фестивалю на Прикарпатті. Відтоді заклад є значним науково-просвітницьким осередком міста та області.

Експозиція

У залах Долинського краєзнавчого музею Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина» розміщено 5 відділів:

  • історичний;
  • природничий;
  • етнографічний;
  • меморіальний — присвячений родині Антоновичів;
  • історії християнства в Долинському районі і сакрального мистецтва.

Серед матеріалів експозиції — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг і вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори образотворчого українського і народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва.

Безперечними «родзинками» музею є реконструкція бойківської хати — типової бойківської оселі; писанки, вишиті кольоровими нитками; колекція ляльок та сакральні пам'ятки XVIXVIII століть.

Теми екскурсій по музею: «Оглядова»; «Сім’я Антоновичів»; «Історія міста Долини»; «Видатні люди Бойківщини»; «Кам’яне диво Бойківщини»; «Доктор Володимир Горбів»; «Митці Долинщини»; «З історії Просвіти Долинщини»; «Природні ресурси Прикарпаття»; «Флора і фауна Карпат» тощо[2].

Галерея (кінець червня 2018 року)

Галерея славетних бойків у музейному коридорі
У кімнаті родини Антоновичів
Відтворення інтер'єру бойківської хати
В залі сакрального мистецтва

Виноски

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.