Драупаді

Драупаді (санскр. द्रौपदी) або Крішна Драупаді (कृष्णा द्रौपदी, kṛṣṇā draupadī IAST [krɪʂɳaː d̪rəʊpəd̪iː]) — персонаж давньоіндійського епосу Магабгарата, прийомна дочка Друпади, царя Панчали, що стала дружиною п'яти братів Пандавів. Часто розглядається як втілення Лакшмі, дружини Вішну.

Драупаді
санскр. द्रौपदी
Драупаді, картина Раджі Раві Варми
Драупаді, картина Раджі Раві Варми
Поява Магабгарата[1]
Інформація
Статус персонаж
Стать жін
 Драупаді у Вікісховищі

Згідно з Магабгаратою, на руку Драупаді, першої у світі красуні, претендувало безліч женихів, і її батько, Друпада, вибрав найзнатнішого Арджуну. Друпада влаштував змагання зі стрільби з луку, знаючи про незвичайні здатності Арджуни в цій майстерності, і дійсно Арджуна виявився переможцем. Але коли Пандави разом з Драупаді повернулися до себе і повідомив матері, Кунті, що пришли з великою здобиччю, Кунті відповіла «Насолоджуйтеся нею спільно», не знаючи, що це за «здобич». Таким чином, за її наказом, Драупаді стала загальною дружиною всіх п'яти братів. Під час легендарної Гри в кості Драупаді була програна в кістці Кауравам. Дугшасана спробував стягнути з неї сарі, але Драупаді взмолилася Крішні, і її сарі стало нескінченним. Спроба збезчестити Драупаді з боку Дугшасани вважається однією з причин битви на Курукшетрі. Після битви Драупаді спочатку царювала в Гастінапурі, а потім супроводжувала Пандавів у їх мандруванні до Гімалаїв, але вмерла, не витримавши тягот шляху.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.