Дрин

Дрин (алб. Drin або Drini[1], мак. Дрим, грец. Δρινος) — найбільша річка в Албанії, утворюється в північній частині країни поблизу міста Кукес злиттям Білого і Чорного Дрина. Площа басейну річки становить 12,6 тис. км²[2] (за іншими даними 19,686 тис. км²[3]) та охоплює частину території Албанії, Косова, Греції, Чорногорії та Північної Македонії[4]. Середня витрата води — 290 м³/с.

Дрин
42°02′17″ пн. ш. 19°29′03″ сх. д.
Витік
• координати 42°04′00″ пн. ш. 20°25′00″ сх. д.
Гирло Адріатичне море і Буна
• координати 41°45′02″ пн. ш. 19°34′18″ сх. д.
Країни: Албанія
Довжина 280 км
Площа басейну: 12 600 км²
Середньорічний стік 352±0,001 кубічний метр за секунду
Притоки: Prizrenska Bistricad, Erenikd, Shalëd, Кір, Валбона, Чорний Дрин і Білий Дрин
Водойми в руслі ГЕС Коман, ГЕС Фіерза і ГЕС Вау-і-Дежес
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 3185763
 Медіафайли у Вікісховищі

Географія

Довжина річки Дрин від злиття твірних до гирла становіть 148 км, якщо ж враховувати Чорний Дрин, що бере початок в Охридському озері та тече по території Македонії, то сумарна довжина становіть 281 км. При вимірюванні від гирла до витоку Білого Дрина, що бере початок на північ від міста Печ в Косові, загальна довжина річки становіть 335 км.

На приморській низовині поруч з містом Шкодер Дрин діліться на два рукави. Короткий (довжина 15 км) i широкий північний рукав, що має назву Великий Дрин, вливається у витікаючу з Скадарського озера річку Буна біля замка Розафа. Південний рукав окремо впадає у Дринську затоку (Pellg i Drinit) Адріатичного моря біля міста Лежа. Осінньо-зимова повінь призводить до затоплення низинних районів у місті Шкодер. Раніше північне гирло річки само достягало моря, але повінь у 1858 році перекрила це русло.

Економіка

Води Дрину мають велику важливість для економіки Албанії, особливо з точки зору виробництва електроенергії. На трьох ГЕС, побудованих на річці, виробляється велика частина електрики в країні. Найбільші в країні водосховища Фіерза (алб. Liqeni i Fierzës, площа 73 км²) i Вау-і-Дежес (Liqeni i Vau te Dejës, площа 25 км²), утворене Дежеською ГЕС (Vau i Dejës Hydro Power Plant).

Примітки

  1. Drin. dictionary.com (English).
  2. ДРИН / Большой энциклопедический словарь
  3. Elisabeta Poci. HYDROLOGY OF THE TRANSBOUNDARY DRIN RIVER BASIN (PDF). ce.utexas.edu (English). University of Texas at Austin.
  4. Internationally Shared Surface Water Bodies in the Balkan Region. inweb.gr (English).

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.