ЕКТА

ЕКТА — один із найбільших східноєвропейських розробників і виробників світлодіодних екранів і бізнес-рішень на основі світлодіодної технології. ЕКТА була заснована 19 січня 1992 року групою інженерів із багаторічним досвідом у галузі розробки відеоапаратури для бізнесу. Сучасний завод з виробництва світлодіодних екранів ЕКТА-ПРОМ розташований у м. Житомир (Україна). Керівний офіс компанії ЕКТА, розташований у Києві. Зарубіжне представництво ЕКТА – компанія EKTA Vision GmbH – розміщується у Німеччині. 

ЕКТА
Тип промислова група
Галузь вробництво відеообладнання
Гасло «Випереджаючи майбутнє» (“Ahead of the Future”)
Засновано 1992
Штаб-квартира Київ
Продукція світлодіодні екрани, візуальні системи
ekta.ua
ekta-led.com
ektarent.com

ЕКТА здійснила інсталяції екранів власного виробництва у 20 країнах Європи, Азії та Північної Америки, зокрема в Японії, Німеччині, Італії, Англії, Канаді, Кувейті, ОАЕ, Південній Кореї, Росії, Естонії, Латвії, Швеції, Гонконзі (Китаї), Франції, Норвегії, Швейцарії. Світлодіодні екрани ЕКТА встановлені, зокрема, у сесійній залі Верховної Ради України, [1] у Київському палаці спорту, [2] [3] на фасаді найбільшого в Україні ТРЦ «Ocean Plaza» в Києві.

Компанія ЕКТА виробляє світлодіодні екрани та рішення на основі світлодіодних модулів для різних сфер застосування.

Історія

Компанія ЕКТА була заснована в 1992 році. Назва «ЕКТА» складається з перших частин слів «екрани» й «табло». Спершу назва компанії писалася російською мовою як «ЭКТА», а в логотипі використовувався український варіант «ЕКТА». Однак у 2003 році було змінено логотип і офіційно затверджено єдину назву ЕКТА. Таким чином, у назві компанії та торгової марки залишилися тільки латинські символи.

В 1995 ЕКТА стає провідним українським виробником великих плазмових відеоекранів і дисплеїв з повним циклом виробництва та інсталює перший екран власного виробництва в Європі. В цьому ж році ЕКТА починає прокатну діяльність, надаючи модульні плазмові відеостіни власного виробництва для побудови концертних декорацій.

В 1996 році плазмові відеопанелі ЕКТА починають використовуватися прокатними компаніями Італії.

З 1999 ЕКТА є основним постачальником засобів відображення інформації для спеціалізованих галузей в СНД (включаючи системи голосування).

У 2000 році було реалізовано проект Media Garden на Expo 2000 в Ганновері для національного павільйону Німеччини. В цьому ж році ЕКТА розробила перші моделі великих світлодіодних екранів.

У 2004 році на виробництві запроваджено ідеологію всезагального управління якістю Total Quality Management.

У 2005 році ЕКТА будує новий завод з випуску світлодіодних екранів.

У 2006 здійснено сертифікацію системи управління якістю ЕКТА відповідно до вимог стандарту ISO9001:2000. Крім того, у цьому ж році ЕКТА входить у ТОП-5 найбільших виробників екранів у Європі на базі світлодіодів світового лідера — японської корпорації Nichia і співпрацює з партнерами у Німеччині — компанією EKTA Vision GmbH.

В 20072008 р. розробляються нові світлодіодні продукти: лінійки, які дозволяють будувати напівпрозорі відеоекрани, а також екрани для приміщень з підвищеною контрастністю. Також в 2008 році відбулося відкриття представництва ЕКТА в Об'єднаних Арабських Еміратах — EKTA Middle East.

У 2009 році компанія вступає в міжнародну асоціацію інтеграторів аудіовізуальних систем InfoComm International. На сьогоднішній день ЕКТА — єдиний український учасник цієї міжнародної асоціації. [4]

В 20092011 роках розроблено і виведено на ринок цілу низку нових продуктів для різних сегментів ринку: світлодіодна відеопідлога для шоу-бізнесу, світлодіодні дорожні знаки та табло для дорожньої галузі, а також світлодіодні рішення для digital signage. Компанія постійно розширює свою дилерську мережу і збільшує частку обладнання у різноманітних проектах оренди у країнах ЄС.

У 2010 році ЕКТА виводить на ринок великі світлодіодні екрани, які працюють у 3D-форматі, а в 2011 році починає реалізацію комерційних проектів із використанням технології ЕКТА 3D.

Досягнення

Відеоекран ЕКТА, який використовувався для прямої трансляції фінального матчу Ліги чемпіонов УЄФА у клубі Гетеборга (Швеція) 28 травня 2011 року, занесено до Книги рекордів Гіннеса як найбільший у світі світлодіодний 3D-телевізор. [5] [6] [7] [8]

Діагональ найбільшого у світі світлодіодного 3D-телевізора — 7,11 м. Розмір дисплея становив 6,192 х 3,483 м. Екран було зібрано зі світлодіодних модулів моделі iLVM 6C-B. Розміри кожного модуля становлять 38,7 х 38,7 см, а товщина — 8,6 см. 3D-сигнал транслювався на екран через тюнер зі супутникового каналу Viasat Sport 3D.[9] Окрім цього сигналу на екран виводився також 2D-сигнал з тюнера і 3D-сигнал з комп'ютера. Все сигнали приймалися системою управління ERMAC (виробництва ЕКТА) по HDMI 1280 x 720, при цьому екран мав розподілення 1024 х 576 точок.

Структура промислової групи ЕКТА


Керуюча компанія ЕКТА

Центральний офіс керуючої компанії ЕКТА розташований у Києві (Україна). В демонстраційній кімнаті центрального офісу ЕКТА представлена низка моделей світлодіодного обладнання, які дають уявлення про можливості його застосування у різних сферах діяльності.

Завод з виробництва світлодіодних екранів ЕКТА-ПРОМ

Вся продукція, яка випускається під маркою ЕКТА, виробляється на власному заводі компанії, розташованому у м. Житомир. Завод обладнано сучасним устаткуванням, що дозволяє здійснювати монтаж модулів світлодіодних екранів різних моделей.

Представництво у Німеччині EKTA Vision GmbH

Компанія, що спеціалізується на продажу світлодіодних екранів у Німеччині та інших країнах Західної Європи, а також на наданні послуг із обслуговування екранів тим компаніям, у власності яких є обладнання ЕКТА.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.