Евіатар Зерубавель

Евіатар Зерубавель (англ. Eviatar Zerubavel) - ізраїльський та американський соціолог, учень Ірвіна Гоффмана, автор когнітивної теорії соціального часу, автор праць у галузі соціології знання, раціоналізації та стандартизації часу в повсякденному житті, ролі стандартів у пізнанні та спілкуванні.

Біографія

Народився 1948 році в Ізраїлі. Батьки Евіатара працювали у сфері міжнародних відносин, а тому його дитинство пройшло більшою мірою за кордоном. Спочатку він навчався у Тель-Авівському університеті, а потім у Пенсильванському університеті, де захистив дисертацію та отримав Ph.D. з соціології у 1976 році під керівництвом Ірвіна Гоффмана. Викладав у Колумбійському університеті та університеті штату Нью-Йорк в Стоуні-Брук, проте більша частина його наукової кар`єри пов`язана із Рутгерським університетом. В 2003 році він здобув грант Гуггенгайма.

Наукові зацікавелння

Головна тема – раціоналізація повсякдення, і, в першу чергу, його часових вимірів.

Наукова робота

Перші визначні здобутки Зерубавеля стосувалися вивчення часу, а точніше – соціології та стандартизації часу. До його праць із даної тематики належать Patterns of Time in Hospital Life (1979); Hidden Rhythms (1981); The Seven Day Circle (1985); and Time Maps (2003). Пізніше він звернувся до вивчення того, що визначив як «когнітивна соціологія», вказуючи на те, що наскільки сильніше на ментальність людини впливає суспільство, ніж людська природа, і наскільки спільності, що позначають соціальні групи, включають в себе колективні зразки міркування. Його хід думок з цього приводу відображається у працях The Fine Line (1991); Terra Cognita (1992); Social Mindscapes (1997); and The Elephant in the Room (2006). Протягом багатьох років Зерубавель очолював аспірантську програму в рутгерському університеті, а також був куратором багатьох аспірантів. Він також зацікавився вивчення звичок академічної роботи та управлінням часом. Його книга The Clockwork Muse (1999) містить багато практичних порад авторам текстів, а особливо тим, хто пише книги та дисертації. В своїх власних працях зерубавель часто використовує приклади з повсякденного життя. Одружений з Яель Зерубавель, спеціалістом з ізраїльської історії, яка теж викладає в Рутгерському університеті.

Праці

  • Patterns of Time in Hospital Life: a sociological perspective (1979)
  • Hidden rhythms: schedules and calendars in social life (1981, перевид. 1985)
  • The seven day circle: the history and meaning of the week (1985)
  • The fine line: making distinctions in everyday life (1991, перевид. 1993)
  • Terra cognita: the mental discovery of America (1992, перевид. 2003)
  • Social Mindscapes: an invitation to cognitive sociology (1997, перевид. 1999)
  • The clockwork muse: a practical guide to writing theses, dissertations, and books (1999)
  • Time maps: collective memory and the social shape of the past (2003)
  • The elephant in the room: silence and denial in everyday life (2006)
  • Ancestors and relatives: genealogy, identity, and community (2011)

Посилання

  • Наукове життя. Американська соціологія сьогодні Суб’єктивні нотатки зі 104-ї конференції Американської соціологічної асоціації у Сан-Франциско)/Соціологія: теорія, методи, маркетинг. – Вип.4. – 2009. – с.177-185. Електронний доступ: http://www.i-soc.com.ua/journal/2009-4_14.pdf
  • Інтерв`ю Дмитру Шаліну про Ірвіна Гоффмана. Електронний доступ: http://cdclv.unlv.edu//archives/interactionism/goffman/zerubavel_08.html
  • Гіденс, Ентоні. Соціологія. – К, 1999. – С.109-110.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.