Едвард Лоурі Нортон

Едвард Лоурі Нортон (англ. Edward Lawry Norton; 28 липня 1898, Рокленд, Мен 28 січня 1983, Чатем, Нью-Джерсі, США) — інженер та науковець, працював в корпорації Bell Labs, славиться розробкою концепції однойменної еквівалентної схеми. Навчався в Університет Мену протягом двох років перш, ніж перейти до Mасачусетського технологічного інституту, де і отримав ступінь бакалавра наук у галузі електротехніки в 1922. Крім того, отримав ступінь магістра мистецтв від Колумбійського університету в 1925.

Нортон, Едвард Лоурі
Norton, Edward Lawry
Народився 28 липня 1898(1898-07-28)
Рокленд (Мен), Мен, США
Помер 28 січня 1983(1983-01-28) (84 роки)
The Chathamsd, Морріс, Нью-Джерсі, США
Країна  США
Діяльність винахідник, інженер, науковець
Alma mater Колумбійська школа інженерії та прикладних наукd
Ступінь Бакалавр наук у галузі електротехніки, магістр мистецтв
Відомий завдяки: теорема Нортона

 Едвард Лоурі Нортон у Вікісховищі

Досягнення в науці

Хоча основними напрямками праць були теорія кіл зв'язку та швидкісна передача даних через телефонні лінії, Едвард Л. Нортон найбільше запам'ятався як розробник аналогу еквівалентної схеми Тевеніна, наразі відомої як еквівалентна схема Нортона. Дійсно, Нортон та колеги з AT&T на початку 1920-х визнані одними з перших, хто застосував тогочасний новітній науковий результат Леона Чарльза Тевеніна як теорему Тевеніна. В 1926 він запропонував використовувати двополюсник у вигляді паралельного з'єднання джерела струму та резистора при розробці контрольно-вимірювальної апаратури, керованої струмом. Нортон почав свою наукову кар'єру в 1922 з відділу інженерії компанії Western Electric (пізніше Bell Laboratories). У сферу його активного дослідження входили теорія мереж, акустичні системи, електромагнітні пристрої та передача даних. Загалом, на рахунку вченого налічується дев'ятнадцять патентів.

Див. також

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.