Ежекторна флотаційна машина
Ежекторні флотаційні машині (Україна) ФЕ-6 і ФЕ-10 (з об’ємом камер 6 і 10 м3) — пневмогідравлічні флотаційні машини, які можуть компонуватись з будь-якого числа ступенів. Камери, а також завантажувальний і розвантажувальний (хвостовий) кармани з’єднуються між собою вільними переливами через затоплені пороги, що не виключає руху потоків пульпи трубопроводами як основне і циркуляційне навантаження.
Вихідний матеріал надходить у приймальний карман 1, а звідти частково в насос першого ступеня 10, куди також подається певний об’єм камерного продукту (циркуляційне навантаження). Від насоса 10 пульпа підводиться до ежектора 2, з якого аерована суміш по трубопроводу викидається всередину камери 3.
Флотаційна камера 3 виконана у формі зрізаної піраміди, кути якої відділені площинами і використовуються як кармани 8 для відбору камерного продукту. Пульпо-повітряна суміш завдяки ряду щілин восьмикутного диска 9 рівномірно розподіляється по всьому об’єму камери. Висхідні потоки гасяться відбійною решіткою 4. Пінний продукт накопичується у верхній частині флотаційної камери і видаляється звичайними пінознімачами, а камерний – через кармани 8 по трубопроводу 7 в насоси першого і другого ступенів, далі процес повторюється. Хвости видаляються з останньої камери через карман 5 з шибером. Для регулювання основного й циркуляційного навантаження слугують крани 6.
Переваги прямотечійних ежекторних машин полягають у високій продуктивності й селективності розділення, стабільності роботи при коливаннях навантаження та простоті регулювання рівня пульпи (одним хвостовим шибером).
Недоліками ежекторних машин є низька зносостійкість насосів і трубопроводів та неможливість здійснення перечисних операцій.
Джерела
- Смирнов В. О., Білецький В. С. Флотаційні методи збагачення корисних копалин. — Донецьк : Східний видавничий дім, 2010. — 496 с. — ISBN 978-966-317-054-1.
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.