Еквідистантна циліндрична проєкція

Еквідистантна циліндрична проєкція, географічна проєкція,або plate carrée projection, або carte parallelogrammatique projection або, скорочено CPP) — одна із найпростіших картографічних проєкцій, авторство якої приписується Марінусу з Тіра, який, за твердженнями Птоломея винайшов цю проєкцію приблизно в 100 н.е.[1] Проєкція відображає меридіани на вертикальні лінії з однаковою відстанню, а паралелі на горизонтальні лінії з однаковою відстанню.

Земна куля в географічній проєкції; екватор є стандартною паралелю.

Визначення

де

довгота від центрального меридіану проєкції,
широта,
стандартні паралелі (на північ та на південь від екватора) де дотримується масштаб проєкції.

Слід звернути увагу на те, що з правої сторони рівнянь, координати та є лінійними а не кутовими. Точка знаходиться в центрі отриманої проєкції (зокрема, це вимагає області визначення а не ). Ця проєкція відображає широту та довготу безпосередньо на x та y.

Окремим випадком є фр. plate carrée (плоский квадрат), коли дорівнює нулю.

Застосування

Проєкція не зберігає площі регіонів. Через спотворення, які вносить ця проєкція, вона мало застосовується у навігації або для кадастрів. Натомість, основним її застосуванням є тематичні карти. Зокрема plate carrée стала стандартом де-факто для комп'ютерних програм, що обробляють проєкції Земної кулі, таких як Celestia та NASA World Wind, через тривіальний зв'язок між пікселями на зображенні та географічними координатами.

Джерела інформації

  1. Flattening the Earth: Two Thousand Years of Map Projections, John P. Snyder, 1993, pp. 5-8, ISBN 0-226-76747-7.

Див. також


Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.