Екозагін
Екозагін — громадська екологічна організація, діяльність якої поширюється на всю територію України.
Заснована у м. Києві у 2017 році.
Мета ГО «Екозагін»
Захист соціальних, економічних, екологічних, трудових, культурних, та інших прав та інтересів членів організації та поновлення порушених передбачених законом прав та інтересів; захист та охорона історико-культурної спадщини України; активна участь у сприянні розвитку громадянського суспільства та наближення життя громадян до загальновизнаних стандартів ліберальної країни; сприяння охороні, збереженню та захисті навколишнього середовища України.
Діяльність
Центральною темою в діяльності ГО «Екозагін» став захист території Національного природного парку «Голосіївський» та прилеглих до нього природних територій у Голосіївському районі м. Києва від забудови та інших форми протизаконної діяльності.
Основними об'єктами захисту ГО «Екозагін» з перших тижнів діяльності стали незаконні піщані кар'єри на території НПП «Голосіївський», вирубки та плани забудови заправками та транспортними розв'язками частин НПП — урочища «Бичок», заповідного урочища «Теремки», урочищ «Китаєво»[1], «Біличанський ліс»[2], «Феофанія» та історичного ландшафту охоронної зони Музею народної архітектури та побуту «Пирогів»[3] тощо. Під час спільних медійних заходів з дирекцією національного парку, громадськими організаціями «Національний екологічний центр України», «Екологія-Право-Людина», активісти Екозагону закликають Президента України Петра Порошенка виступити гарантом збереження цілісності національного парку, створеного Указом Президента[4].
Урочище Бичок
Протистояння із забудовником урочища «Бичок», до якого з боку порушника неодноразово були задіяні тітушки перетворилось на небезпечну боротьбу.
Вирубану ділянку в урочищі «Бичок» активісти наново засадили деревами[5].
Організовуючи вуличні акції під час судових засідань на захист урочища[6] та залучаючи журналістів до відстеження судових процесів, активісти Екозагону спровокували суддю Київського апеляційного господарського суду Оксану Тищенко звинуватити їх у викраденні її та погрозах розправою[7] На захист активістів виступили інші громадські організації та народні депутати України. 7 червня 2017 року з трибуни Верховної Ради України депутатське звернення на захист Екозагону проголосила народний депутат Надія Савченко[8]. Відсутність публічного розслідування тиску на активістів призвела також до звернень народного депутата Ігоря Луценка.
Примітки
- Прес-конференція «Громадськість вимагає припинити незаконну забудову у «Китаєво». YouTube. Інформаційно-аналітичний центр "Логос". 10 червня 2017. Процитовано 31 травня 2021.
- Розбазарювання заповідного Біличанського лісу зафіксували екологи. YouTube. Green Platform. 20 квітня 2017. Процитовано 31 травня 2021.
- НСЖУ.Прес-конференція «Знищення ландшафту Національного музею «Пирогово». YouTube. Сергей Новиков. 17 травня 2017. Процитовано 31 травня 2021.
- https://ukranews.com/ua/news/484307-130317-1315-pres-konferenciya-ekology-ta-aktyvisty-vymagayut-vid-petra-poroshenka-prypynyty
- http://www.unn.com.ua/uk/news/1653082-aktivisti-visadili-blizko-tisyachi-sadzhantsiv-na-teritoriyi-golosiyivskogo-parku-de-mayut-buduvati-azs
- https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/ganebna-sytuaciya
- .https://www.youtube.com/watch?v=K6Hw9Nx603I
- http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/wcadr_document?DOCUMENT_ID=108086&DOCUMENT_TYPE=1