Еміліо Палма

Еміліо Маркос Палма (нар. 7 січня 1978(19780107)) аргентинський громадянин, перша людина, що народилася на континенті Антарктида. Еміліо при народженні важив 7 фунтів і 8 унцій (3,4 кг), народився в Фортин Саргент Кабрал на станції Есперанса поблизу вершини Антарктичного півострова. Його батько, капітан Хорхе Еміліо Палма, був головою аргентинського загону армії на станції[1]. До теперішнього часу в Антарктиці народилися ще 10 осіб, проте місце, де народився Палма, залишається найпівденнішим.

Еміліо Палма
ісп. Emilio Palma
Ім'я при народженні ісп. Emilio Marcos Palma
Народився 7 січня 1978(1978-01-07) (44 роки)
Есперанса, Територія Антарктичного договоруd
Країна  Аргентина
Діяльність Системний аналітик, інформатик

Наприкінці 1977 року на сьомому місяці вагітності, Марія Сільвія де Палма, мати Еміліо, була доставлена на станцію Есперанса, щоб там народити[2]. Повітряний міст був частиною аргентинських заходів щодо вирішення спору про суверенітет над так званою аргентинської Антарктикою. Еміліо автоматично отримав аргентинське громадянство, оскільки його батьки були аргентинськими громадянами і він народився на території аргентинської Антарктики.

Еміліо міг би також претендувати на британське громадянство, оскільки розташування станції підпадає під територію заявленої Британською антарктичною територією, але ні він сам, ні його батьки подібних запитів не подавали.

Він занесений до Книги рекордів Гіннесса як перша людина в історії, яка народилась на континенті Антарктида. Крім того, Сольвейг Гунбьєрг Якобсен з Норвегії, яка народилася на території острова Південна Георгія в 1913 році, іноді також називається як перша дитина, народжена в Антарктиці, однак ця територія вважається частиною Антарктики лише в деяких випадках[3].

Примітки

  1. Life found under S Pole ice shelf. The Times. 10 січня 1978.
  2. Born Freezing: Meet Antarctica's First Citizen. WebEcoist. Архів оригіналу за 23 липня 2012. Процитовано 12 липня 2012.
  3. Gravminner i Norge. DIS Norge. Retrieved on 14 June 2012. (норв.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.