Ентоні Вейн Інгленд

Ентоні Вейн Інгленд (англ. Anthony Wayne "Tony" England); народ. 1942) — астронавт НАСА. Здійснив один космічний політ на шатлі STS-51-F (1985 p., «Челленджер») як спеціаліст польоту.

T-6A Texan II.
Інгленд в космосі.
Eнтоні Вейн Інгленд
Anthony Wayne "Tony" England
Eнтоні Вейн Інгленд
Дата народження 15 травня 1942(1942-05-15) (79 років)
Місце народження Індіанаполіс, Індіана,
США
Alma mater: Массачусетський технологічний інститут
Спеціальність: астронавтНАСА
Місії: STS-51-F
Час у космосі: 7 доб 22 год 45 хв 26 с
Нагороди:

член IEEEd

Особисті дані та освіта

Ентоні Інгленд народився 15 травня 1942 року в Індіанаполісі, штат Індіана, але рідною вважає місто Вест Фарго, Північна Дакота. Закінчив початкову школу в Індіанаполісі, штат Індіана, середню школу у Вест Фарго, Північній Дакоті. У 1965 році він одночасно отримав ступінь бакалавра і магістра по геології (Планетологія) (курс 12А), і в 1970 році захистив дисертацію та отримав звання доктора наук з геофізики. Всі 3 ступені були отримані в Массачусетському технологічному інституті. Дружина (колишня) Кетлін Енн Крейц, у них дві дочки. Інтереси: вітрильний спорт і аматорське радіо.[1].

до НАСА

Пропрацювавши науковим співробітником в Массачусетському технологічному інституті протягом 3 років, отримав запрошення до НАСА. Він розробляв встановлений на Аполлон-17 радар для дослідження Місяця, а також досліджував льодовики в Вашингтоні і на Алясці. Вивчав льодовикові поля в Антарктиді протягом двох сезонів. Він був заступником начальника Управління геохімії і геофізики Геологічної служби США та молодшим редактором журналу «Геофізичні дослідження». Він працював у Національній академії, в Раді з космічних досліджень, а також декількох Федеральних комітетах, пов'язаних з антарктичною політикою, займався питаннями утилізації ядерних відходів, у Федеральному Раді з науки і техніки.[2]

Космічна підготовка

4 серпня 1968 Інгленд був зарахований до загону астронавтів НАСА під час 6-го набору, як учений-астронавт. Згодом він пройшов курс загальнокосмічної підготовки (ОКП) і 53-тижневий курс — льотну підготовку на авіабазі ВПС «Лауглін», штат Техас. Загальний наліт становить близько 3000 годин на літаках різних типів. Був в групі підтримки екіпажів під час польотів Аполлон-13 і Аполлон-16. Він також відповідав за зв'язок під час місії Аполлон-16, розмовляв з космонавтами, коли вони досліджували поверхню Місяця. Зокрема, він розробляв деякі інструкції по перепідключенню деяких систем життєзабезпечення, які були передані на борт під час аварійного польоту Аполлон-13. Він покинув НАСА в 1972 році і перейшов до Геологічної служби США. Ентоні Інгленд повернувся на роботу в Космічний центр імені Джонсона в 1979 році як старший науковий співробітник-астронавт (спеціаліст польоту), був направлений в Офіс астронавтів, керував роботою групи планування польотів.

Космічний політ

Перший політ STS-51-F шаттл «Челленджер». З 29 липня по 6 серпня 1985 року як спеціаліст польоту. Тривалість польоту склала 7 діб 22 години 46 хвилин. Інгленд провів 13 великих експериментів, 7 з яких стосувалися астрономії та фізики Сонця, 3 були присвячені дослідженню іоносфери Землі, 2 — медико-біологічних експериментів і 1 — вивчення властивостей надтекучого гелію. Під час польоту Інгленд був відповідальний за активацію та експлуатацію систем Спейслеб, операційних інструментів (IPS), а також системи дистанційного маніпулятора (RMS), надання допомоги в експериментах, проведених іншими членами екіпажу, а також він постійно був готовий, в разі необхідності, до виходу у відкритий космос.

Загальна тривалість польотів в космос — 7 діб 22 години 46 хвилин.

Джерело

Примітки

  1. England
  2. Anthony W. England. Архів оригіналу за 27 вересня 2013. Процитовано 12 листопада 2014.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.