Ентоцид (Метаризин)

Ентоцид (Метаризин) — біологічний ґрунтовий інсектицид, активну дієву основу якого складають міцелій та спори кількох рас ентомопатогенних грибів, в першу чергу Metarhizium anisopliae.[1]

Фото препарату Ентоцид (Метаризин) під мікроскопом. культура Metarhizium anisopliae. Фото зроблено в ЦЗЛ ДП "Ензим"

Є одним з найбільш відомих та поширених біологічних ґрунтових інсектицидів в Україні.

Механізм дії

Спори гриба в ґрунті, при попаданні на тіло шкідника, протягом 10-12 годин проростають і уражують жирову тканину, кишковий тракт, паралізують нервову систему, м'язову тканину та органи дихання. В результаті шкідник гине і стає джерелом розвитку для самого гриба та іншої мікрофлори ґрунту. Повна загибель наступає через 40-120 годин в залежності від віку личинки або імаго.

Використання

Дія препарату Ентоцид (Метаризин) на личинку травневого хруща. Дослідження ДП "Ензим"

Багато ґрунтових комах-шкідників залучаються сполуками, які виділяють в ґрунт насіння, що проростає. Незважаючи на це, мікробна інокуляція насіння для захисту культур від комах проводиться нечасто, хоча серед всіх способів введення мікробних агентів в кореневу зону, обробка насіння є найбільш ефективною, оскільки саме там ймовірність контакту коренів із шкідниками дуже висока. Відкриття ентомопатогенної активності у гриба Metarhizium anisopliae, який є ефективним колонізатором ризосфери рослин, вказує на доцільність його застосування при обробці насіння. Даній гриб використовується для захисту насіння кукурудзи від дротяників Agriotesobscures і пасовищних (газонних) трав від жука Adoryphoruscouloni. Причому внесення спор цього гриба для захисту рослин в ґрунт менш ефективно, ніж інокуляція насіння. Правильність концепції внесення біоінсектицидів шляхом обробки насіння була продемонстрована на моркві, пшениці і райграсі. Важливо відзначити, що рівень захисту, забезпечений мікробним препаратом, часто аналогічний тому, який досягається при застосуванні хімічних інсектицидів для протруювання насіння.[2]

  • Ентоцид (Метаризин) вносять в ґрунт будь-яким доступним способом: методом змішування з добривами, в розчині з поливною водою, обприскуванням ґрунту.
  • Дія препарату Ентоцид (Метаризин) на ведмедку. Дослідження ДП "Ензим"
    Застосовувати препарат рекомендується восени або навесні, особливо в період випадання проливних дощів. Після внесення препарату ґрунт обробляється відповідно до технології: оранка, культивація, дискування, підгортання. Найбільш ефективно вносити препарат у вологий ґрунт перед його обробкою.
  • При висаджуванні розсади або саджанців, замочують кореневу систему в розчині препарату, або вносять його із поливною водою.[1]

Шкідники, яких долає препарат

  • нематоди,

Посилання

  1. Біологічні інсектициди - продукція Ензим-Агро. agro.enzim.biz (uk-UA). Процитовано 8 квітня 2017.
  2. Маменко, Павло (грудень 2016). АГРОНОМИЧЕСКИ ПОЛЕЗНАЯ МИКРОФЛОРА. ЧАСТЬ 2: КОСВЕННОЕ ВОЗДЕЙСТВИЕ. Журнал "Зерно" (Російська). Процитовано грудень 2016.
  3. Інститут захисту рослин НААН України (2014). ЗАХИСТ І КАРАНТИН РОСЛИН. МІЖВІДОМЧИЙ ТЕМАТИЧНИЙ НАУКОВИЙ ЗБІРНИК. Випуск 60. Інститут захисту рослин НААН України (Українська). Архів оригіналу за 23 червня 2017. Процитовано 2014.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.